Dekorace vám rozsvítí zahradu

Na jaře se vše zelená a každým dnem je zahrada hezčí. V létě je samý květ, hraje barvami a těší nás každý pohled. V pozdním létě pak začnou převládat tlumenější barvy a nám se mezi dozrávajícími rajčaty začne honit hlavou, jak zahradu na podzim i zimu oživit. Samozřejmě, času, než napadne sníh, je ještě mnoho a čeká nás i barevný podzim, ale pohrát si s dekoracemi můžeme i teď v létě.

Mezi nejoblíbenější zahradní dekorace patří dřevěné trakaře a žebřiňáky, do kterých můžeme umístit květináče a truhlíky. Umístit je třeba vedle příjezdové cesty nebo kamkoli, kde není vhodné zakládat záhon a přece jen chceme, aby místo nezůstalo prázdné. Jejich výhodou je možnost je kdykoli přemístit na jiné místo a také možnost vyměnit truhlíky s rostlinami za sezónní aranžmá. Odkvetlé letničky tak můžete nahradit malými tújemi nebo třeba podzimní dekorací z okrasných dýní, klasů obilí a přírodnin. A poté využít zelené větve jehličnanů a vykouzlit vánoční atmosféru, pak vítat jaro truhlíky se sněženkami a pro Velikonoce už se můžete radovat z kvetoucích narcisů. Stejně tak různé džbery a vědra fungují jako designový i praktický prvek a opět se dají různě kombinovat a obměňovat podle ročního období nebo oblíbených rostlin.

A pokud máte studnu, můžete si z ní udělat opravdovou okrasu své zahrady. Nevzhlednou betonovou skruž jednoduše schováte do dřevěné studny a můžete se radovat z romantického zákoutí. Můžete využít i poklop na studnu, pokud máte například malé děti a dbáte na bezpečnost, na ten pak opět postavit třeba právě vědro osázené barevnými květy a vedle přidat lavičku pro odpočinek v zeleni. Nebo naopak využít funkční okov na řetězu a ze studny si vodu vytáhnout pěkně postaru. Zastřešené dřevěné studny v různých tvarech i designu najdete na www.vladeko.cz, kde můžete vybírat třeba i jen spodní část nebo samostatnou stříšku. Dřevo jako přírodní materiál si na vaší zahradě bude rozumět jak se zelenou trávou, tak i kameny nebo hlínou, dřevěné dekorace jsou tak pro použití opravdu univerzální. Ať už pro svou zahradu zvolíte jakoukoli dekoraci, vždy ji rozzáří.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *