Rozdílnost metod pro čištění koberců? Nejúčinnější je rotační čištění koberců

Dobrý den, ráda bych se v krátkosti zmínila o naší zkušenosti s úklidovými firmami, které provádí čištění koberců.  Máme koberec, který jsme dostali od mých prarodičů a i když je starý, je poznat jak dřívější práce ve výrobě koberců byla kvalitní. I po mnoha letech vypadá stále krásně.

 

Jako každý koberec se ale po nějaké době ušpiní a tak nám nastala situace jak koberec dobře vyčistit, aby se nijak neponičil. S manželem jsme hledali po internetu různé rady a typy, jak nejlépe a šetrně koberec vyčistit. Vyhledali jsme firmu, která se specializovala na mokré čištění koberců a garantovala skvělé výsledky s jejich metodou čištění.

 

U firmy jsme si domluvili termín, kdy mají přijet na čištění koberce a těšili se, že budeme mít brzo koberec zase krásně čistý. Pracovníci firmy přijeli v dohodnutý den a dali se do práce. Jak jsem už zmínila, používají metodu mokrého čištění a tak jsme koberec raději přesunuli do pokoje, kde jsme měli dlažbu.

 

Tam, kde je koberec původně, máme parkety a měla jsem strach, že voda by mohla nadělat na dřevěné podlaze pěknou škodu. Až měli pracovníci úklidovky koberec vyčištěný, byla jsem hodně zklamaná z jejich práce. Na místech, kde byl koberec nejvíce ušpiněn zůstaly mapy a pracovníci z úklidovky mě ujistili, že až koberec vyschne, fleky zmizí.

 

Připadalo mi to dost nesmysl, ale budiž. Druhý den jsme s manželem hleděli na ještě více flekatý koberec! Manžel se maximálně vytočil a hned volal do firmy, jak koberec vypadá a že bude chtít vrátit peníze za tak špatně odvedenou práci. Nejhorší bylo, že i v hloubce koberce, když jsme rozhrnuli jeho vlas, tak byl špinavý tak, jako by ho nikdo nečistil.

 

Už jsem se začínala smiřovat s tím, že mi nezbude nic jiného, než obětovat celý den na čištění koberce a vydrhnout ho sama pořádně ručně kousek po kousku. Druhý den když se vrátil manžel z práce hned mě hlásil, že u nich v kanceláři byla zrovna úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., která v kancelářích čistila podlahu a umývala okna.

 

Svěřil se jim s problémem, který máme s kobercem a jak je zklamaný z firmy, která u nás byla. Dozvěděl se, že se firma na čištění koberce použila metodu  extrakční, kterou nám koberec čistili a že existuje účinnější metoda strojového hloubkového čištění. Firma A SERVIS prý metodu extrakční už několik let nepoužívá, pro malou úspěšnost s dokonalým vyčištěním koberců.

 

 

Manžel se s pracovníky firmy domluvil, že přijedou zkusit náš koberec vyčistit s jejich metodou strojního rotačního čištění. Dojeli za dva dny a dali se hned do práce. To, co s naším kobercem předvedli, je hotový zázrak, koberec je bez fleků, krásně čistý a svěže voní. Je perfektně vyčištěný i do hloubky a na místech, kde byl vlas slehlý, je opět vlas koberce načechraný.

 

 

 

Kdo Vám v Praze provede odstranění graffiti a antigraffitovou ochranu fasád trvalým nátěrem

 

A SERVIS LIPKA, s.r.o. odstraňuje graffiti na mnoha místech České republiky, ale také na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Společnost je na trhu úklidových služeb od roku 1999 a za tuto dobu nabrali potřebné zkušenosti v poskytovaných službách.

 

 

 

Odstraní graffiti ze všech typů povrchů (fasády, beton, kámen, sklo, porézní povrchy, garážová vrata…) a používají kvalitní pomůcky z vysoce účinných, ale zároveň šetrných prostředků od italské firmy Bellizioni. Graffiti odstraním a následně jsou schopni zajistit i antigrafitovou ochranu, ke které nabízí velmi levné servisní odstraňování graffiti.

 

Pro odstranění graffiti je třeba, aby byla venkovní teplota alespoň 10C, při nižších teplotách je účinná látka neaktivní a graffiti nelze odstranit tak, jak bychom si představovali. Z většiny povrchů, které nebyly ošetřeny ochranným nátěrem nebo nástřikem, lze graffiti odstranit z pravidla na 60% – 90%, což není úplně uspokojující výsledek.

 

Jsou místa, která jsou riziková a je možné, že se dříve nebo později ve vašem okolí objeví graffiti, proto je důležité nechat fasádu natřít antigraffiti ochranou, aby se v budoucnu graffiti vždy dařilo odstranit na 100%. Tato riziková místa bývají většinou u parků, v centrech, u MHD zastávek, v blízkosti klubů, hospod a sportovních hřišť.

 

Nečekejte na poslední chvíli a nechte si aplikovat antigraffiti nátěr či nástřik, který vám zaručí ochranu vašeho majetku bez nenapravitelných následků. Náklady spojené s opravou fasády, kde antigraffiti ochrana není, bývají velmi finančně a časově náročné.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *