3 důležité rady, jak na úsporu energií

I když jsou v posledních několika letech zimní měsíce poměrně mírné, což se odráží i na snížené spotřebě energií na vytápění, platíte stále více a více? Hlavním důvodem je nepřetržité zdražování energií. Pokud však hledáte způsob, jak co nejvíce ušetřit a neutratit za elektřinu i zemní plyn majlant, držte se několika praktických rad.

Podstatnou část rodinného rozpočtu spolkne především zimní období. Důvodem však není jen topení, ale i častější svícení díky kratším dnům. Vzhledem k mrazivému počasí trávíte více času doma, a to všechno se pak propisuje do ročního zúčtování za energie. Jak docílit co nejvyšší úspory tepla a energií?

 

Svícení

Co si představíte, když se řekne úsporné svícení? V první řadě se jedná o výměnu žárovek. Ideální volbou jsou LED žárovky, které představují nejméně nákladné řešení. Sice jsou dražší, ovšem déle vydrží a spotřebovávají méně elektrické energie. Dávejte si pozor také na to, kolik svítidel v dané místnosti máte. Opravdu potřebujete v komoře jedno stropní a jedno nástěnné svítidlo?

Sviťte jen v těch místnostech, kde se zrovna nacházíte. Úspory energií jsou pak opravdu velké, navíc prodlužuje životnost žárovek.

 

Domácí spotřebiče

Dále se zaměřte na domácí pomocníky, jako jsou lednice, myčka, pračka, sušička a podobně. Použijte přístroj pro měření spotřeby elektřiny, abyste si udělali představu o tom, jak jsou jednotlivé spotřebiče nákladné na provoz. S měřičem snadno určíte, jaké spotřebiče je nezbytné obměnit. Sehnat se dají i cenově přijatelné modely v energetické třídě A+++.

 

Topení

Topení je samostatná kategorie. Vytápěním utratíte opravdu spoustu peněz, a proto dodržujte několik zásadních tipů. Nepřetápějte. Používejte termostaty i časové spínače. Radiátory nezakrývejte. Vyměňte starší kotel za moderní provedení. A zvolte si správný tarif.

Tak neváhejte a pusťte se do úsporných opatření. Měření spotřeby elektrické energie pomocí měřiče vám mnohé prozradí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *