Chcete mít dobrou žumpu? Pořiďte si betonovou

Pokud plánujete stavbu rodinného domu v oblasti, která však není napojená na veřejnou kanalizaci, potom se neobejdete bez alternativního řešení. Velice oblíbené jsou betonové žumpy, které se vyznačují hned několika přednostmi, ale i úskalími. Samozřejmě, nejlepší volbou by byla domácí čistička odpadních vod, nicméně její realizace je finančně náročná. V následujících řádcích se proto podíváme na jímku, jak se také žumpě říká.

Betonové žumpy se vyznačují především dlouhou životností, protože beton je takřka nesmrtelný materiál. Investice do jímky navíc není tak vysoká, navíc vám řešení slibuje dlouhodobě bezproblémový provoz.

 

Vysoká pevnost, ale i vodotěsnost

Dále vás u betonové jímky nadchne vysoká pevnost, která jde ruku v ruce právě s dlouhou životností. Celá konstrukce dokáže perfektně odolávat vysokým zemním tlakům, takže k poškození dochází opravdu jen ve výjimečných případech.

Pokud je žumpa opravdu kvalitní, tak je i vodotěsná, a tím pádem odpadní vody neunikají. Upřednostňujte certifikovaný produkt.

 

Montáž je jednoduchá a rychlá

Jestliže se obáváte náročné montáže, nemusíte, neboť realizace je relativně snadná, dokonce k tomu nepotřebujete ani odborníka. Pokud však nemáte prostor na to, abyste si jímku sami nainstalovali, odborná firma vám všechno zajistí. Záleží jen na vašich požadavcích. Jediné, co si musíte nechat připravit, je dostatečně velká jáma, do které bude žumpa zasazena.

Současný trh je rozmanitý a nabízí vám nepřeberné množství variant. Kromě betonové jímky se vám nabízí ještě i septik, betonová šachta a jímky na dešťovou vodu.

Jestliže hledáte levné jímky, podívejte se do pestré nabídky společnosti Žumpy – STAV s.r.o., která vám dodá žumpu v požadovaném provedení i potřebné velikosti. Spokojeni budete po všech stránkách.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *