3 důvody, proč zateplit půdu vašeho domu foukanou izolací!

Chcete investovat do komfortu svého bydlení? Máte zájem snížit výdaje na vytápění a zabránit přehřívání domu? Ideální volbou je zateplení stropů a půd. Materiálů a technologií, se kterými lze tento krok provést, existuje několik. Jedním z nejlépe hodnocených materiálů je foukaná izolace. Jaké jsou její přednosti a proč jí dát na půdu? Přinášíme 3 základní důvody.

 

Vysoké izolační hodnoty

Tím nejdůležitějším kritériem jsou bezpochyby izolační vlastnosti materiálu. Právě ty zabraňují tepelným ztrátám v zimě a šetří vaše finance. V létě naopak brání přehřívání interiéru z rozpálené střechy. Foukané izolace se vyrábí z přírodních materiálů, které mají ty nejvyšší izolační hodnoty. Vždy je důležité vybírat u správné firmy. I v oblasti foukaných izolací totiž existují kvalitní a méně kvalitní druhy. Stejně jako v ostatních průmyslových odvětvích. Špičkou na českém trhu je například společnost Foukané Izolace s.r.o.

 

Celistvá vrstva bez mezer

Tuto vlastnost oceníte především při zateplení střech se složitou konstrukcí nebo při zateplování půdních dutin. Foukaná izolace vytvoří v každém prostředí souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer. Právě vznik mezer a tepelných mostů je největším problémem například u zateplení polystyrénovými deskami. U deskových materiálů vznikají mezery, kterým teplo stále může pronikat. Účinnost tedy nemůže být stoprocentní. U foukaných izolací ano.

 

Snadná a rychlá aplikace

Třetí výhodou je fakt, že průměrná půda u rodinných domů je zateplená za několik hodin, nikoliv dnů. O vše se navíc postará jediný člověk, který na půdě obsluhuje aplikační hadici. Do té proudí izolační materiál hydraulicky – nahradit pneumaticky, pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkovaný před domem. Zateplení půd je bez nepořádku v domě, bez ruchu a velmi rychle hotové.

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *