3 varianty pojištění vašeho bydlení

Pokud chcete žít v klidu a nestrachovat se o nejcennější majetek – váš domov – měli byste mu koupit společnice v podobě výhodných pojistek. Nevíte si s pojistkami rady? Máme pro vás přehled 3 možných variant a návod, jak pojištění vyřídit rychle a získat nejvýhodnější podmínky i cenu.

1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti je základ, který by měl mít každý rodinný dům, byt i chata. Je jistotou, že v případě poškození nemovitosti dostanete od pojišťovny náležitou finanční kompenzaci. Vztahuje se na nemovitost a na přilehlé malé stavby: Studnu, žumpu, oplocení aj. Více se o něm dozvíte zde.

2. Pojištění domácnosti

Jedná se o pojištění bytu či rodinného domu, nelze ho sjednat pro rekreační objekty. Vztahuje se na movité věci, do pojistného krytí patří i peníze a cennosti, které máte doma. Pojištění domácnosti je určitě žádoucím doplňkem pojištění nemovitosti. Jeho součástí někdy bývá i pojištění odpovědnosti. Před podpisem smlouvy si pečlivě přečtěte VPP pro pojištění bytu, najdete v nich podmínky a současně i seznam pojištěných věcí.

3. Pojištění majetku

Funguje jako kombinace obou předchozích pojistek. Vztahuje se tedy na věci movité i na nemovitost. Bývá o něco dražší.

Kde za nejlepších podmínek?

Ceny se mohou u různých pojišťoven lišit i o několik tisíc korun. Je proto výhodné, když si uděláte online srovnání. Kromě ceny si všímejte toho, zda pojišťovna nabízí slevy nebo bonusy. Je vždy výhodnější si sjednat on-line pojištění bytu. Ušetříte čas i peníze.

K vyřízení online pojistky budete potřebovat znát jen velikost obytné plochy. Musíte se také rozhodnout, na jakou částku chcete pojistit. Cenu určíte jednoduše podle vybavení a celkového stavu vaší nemovitosti. Pokud si cenou nejste jisti, nechte si poradit přímo od pojišťovny nebo si zaplaťte odhadce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *