Abyste zjistili, kudy v domácnosti uniká teplo, nemusíte mít vysokoškolský titul!

007611o5
Jestli bydlíte ve starším rodinném domku na vesničce nebo na okraji města, možná vás trápí vysoké výdaje za vytápění, které jsou rok od roku vyšší. Částečně je zvyšování výdajů způsobené zdražováním energií a tuhých paliv, určených k vytápění, ale může za to i sám dům. Izolační vlastnosti materiálů jsou totiž rok od roku nižší a tepla uniká stále. Abyste dokázali těmto tepelným únikům zabránit, musíte vědět, kudy uniká největší část teplého vzduchu. Překvapivě je toto zjištění velmi snadné a vlastně k němu nejsou zapotřebí ani odborné znalosti.
 
Měli jste na základní škole fyziku? Tak to znáte odpověď na to, kudy teplo uniká!
Samozřejmě, že fyzika byla oblíbeným předmětem hlavně u chlapecké části studentů, ale toto základní fyzikální pravidlo si pamatují snad všichni. Co se stane se vzduchem, když se zahřeje? Odpověď je, že se sníží jeho hmotnost. Kam putuje vzduch, když se sníží jeho hmotnost? Kam jinam, než vzhůru. A tady je odpověď. Největší množství teplého vzduchu od vytápění putuje směrem ke stropu. Máte zateplený strop? Jestli ne, tak většina vzduchu od topení vyjde ven téměř bez užitku. Tyto problémy tedy dokáže vyřešit zateplení stropů a půd.
 
Žádné desky, ale foukanou izolační vlnu
Pokud se budete o tento druh zateplení zajímat detailněji, zjistíte, že lze provádět více způsoby a technologiemi. Prvním způsobem nezateplení pomocí izolačních desek z polystyrenu nebo z minerálních materiálů. Vzhledem ke složitosti střešních konstrukcí se toto zateplení příliš nedoporučuje. Mezi deskami mohou vznikat mezery, kterými bude část tepla stále unikat. Moderním způsobem, jak zateplit stropy a půdy rodinných domů je využití foukaných izolačních materiálů. Nejlepších vlastností dosahuje foukaná minerální vlna.
 
007611o5
 
Magmarelax, jako vysoce vyvinutá technologie
Mezi foukanými izolačními materiály je na vysoké úrovni kvality zejména foukaná minerální izolace Magmarelax. Ta je vyvinutá a vyrobená z minerálních vláken. Izolace z tohoto materiálu vyniká svými izolačními schopnostmi, nesléhá, je odolná proti plísním, hlodavcům i vlhkosti a je nehořlavá. Pro stropy a půdy rodinných domů má tedy ideální vlastnosti. Navíc na půdě vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer, kterými by teplo mohlo unikat. Úspora na vytápění po aplikaci Magmarelax může být až ve výši 30% ze současných nákladů.
 
Detailní informace o této technologii najdete na www.ippolna.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *