Jak mají vypadat okna, vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy?

Po výstavbě nízkoenergetických nebo dokonce pasivních rodinných domech je v současné době stále vyšší. Může za to fakt, že oba druhy staveb dokáží minimalizovat tepelné ztráty a tím především ušetřit výdaje na vytápění. Ovšem i mnozí z nás již myslí ekologicky a chtějí za sebou zanechat menší stopu. Ale úspora financí je hlavní. U těchto druhů staveb je nutné, aby všechny systémy a materiály na domě splňovaly potřebné tepelně-izolační normy. To se samozřejmě týká i oblasti oken, kde je riziko úniku tepla opravdu vysoké. Vhodná okna pro nízkoenergetické domy musí splňovat mnoho parametrů.
 
O jaké parametry by se mělo jednat?
plastová oknaVšechny druhy oken se skládají ze dvou základních částí. Jedná se o rám a zasklení. Aby mohla nová okna splňovat tepelně-izolační parametry, musí být obě tyto součásti na nejvyšší technologické úrovni. V oblasti rámu se jedná především o počet a rozmístění komor okenního profilu. Vysoký počet komor při správném rozmístění dokáže tepelné ztráty minimalizovat. Nejoblíbenějším druhem i pro pasivní a nízkoenergetické domy jsou stále okna plastová. Okna pro pasivní domy a nízkoenergetické domy by měla být vybavena minimálně šestikomorovým profilem z vysoce kvalitního materiálu. Zasklení může být provedeno dvojsklem nebo trojsklem. Vždy se ale musí jednat o kvalitní izolační druh skla.
 
Kde najít plastová okna pro pasivní domy?
Na našem trhu v oblasti výroby plastových oken je konkurence velmi široká. Většinou se ale jedná o menší společnosti, které se především soustředí na výrobu plastových oken pro nenáročné nebo středně náročné uživatele. Na výrobu oken pro pasivní a nízkoenergetické domy nejsou vybaveny dostatečnými technologiemi. Plastová okna pro tyto stavby musí být vyrobena opravdu spolehlivě a pečlivě v každém detailu. Správnou volbou je tedy výběr oken od stabilního a spolehlivého výrobce. Mezi výrobce plastových oken s největší tradicí a kvalitou u nás se řadí společnost BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o. Pro zákazníky má připraveno mnoho druhů odlišných plastových oken pro široké využití. Pro pasivní a nízkoenergetické stavby je vhodnou variantou model Alphaline 90. Tento typ může dosahovat hodnot tepelné izolace až do Uw = 0,8 W/m2K dle použitého zasklení.
 
Kompletní nabídku plastových oken naleznete na www.bohemiaplast.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *