Jak vyhubit štěnice aneb proč se chceme těchto parazitů zbavit

Když se řekne štěnice, tak mnoha lidem začínají vstávat hrůzou vlasy na hlavě. I když je tento parazit velice malý, může nadělat obrovské škody. Dokáže se rychle množit, takže pokud štěnice nezachytíte včas, budete jich mít za pár dní celý dům a potom se jich jen tak nezbavíte. Způsobů, jak vyhubit štěnice, je více. Všechno ovšem závisí na jejich včasném odhalení.

 

Jak štěnice vypadá?

Nevíte, jak vypadá štěnice? Jedná se o běžného lidského parazita, který se živí především lidskou krví, a proto je pro nás tolik nebezpečný. Bohužel zvíře o velikosti maximálně 5 milimetrů není snadné odhalit, a co je horší, vyskytují se po celém světě. Už dávno neplatí, že štěnice najdete pouze u sociálně slabších rodin se špatnou hygienou. Tito parazité se běžně vyskytují i v luxusních vilách, v nichž si jejich obyvatelé potrpí na maximální čistotu. Naštěstí existuje relativně dost přípravků, na kterých je jasně napsáno, jak vyhubit štěnice.

 

Proč je kousnutí od štěnice nepříjemné?

Ještě předtím, než si začnete lámat hlavu s tím, jak vyhubit štěnice, je dobré vědět, proč jsou pro člověka tito parazité nebezpeční. Samotné kousnutí je velmi nepříjemné – a oproti kousnutí komára je mnohem bolestivější. Kůže může po kousnutí zčervenat, ale u většiny lidí skvrna během několika hodin zmizí. Štěnice po zakousnutí vypustí na kůži anestetikum, takže ani nezjistíte, že jste byli parazitem napadeni. I proto štěnice velmi úspěšně přenáší závažné nemoci.

 

Jak se štěnic zbavit?

Jedním z nejefektivnějších způsobů likvidace je past na štěnice. Funguje na principu lepidla a liší se hlavně tím, jakým způsobem k sobě štěnice lákají. Většinou je parazit do pasti nalákán pachem nebo teplem. Tepelné pasti ovšem používejte pouze v místnostech, kde nikdo nespí. Ideální je kuchyně nebo spižírna. Nevýhodou těchto pastí je krátkodobá funkčnost, protože vyzařují teplo jen několik hodin.

Máte doba podezření na výskyt štěnic? Nic neodkládejte a začněte okamžitě jednat. Jakmile necháte parazita rozmnožit, máte velký problém.

1 komentář

  1. Jana

    7.5.2021 at 12:14

    Nějak nechápu proč by měli štěnice potřebu se uchylovat do spižírny? Lepší přímo kontaktovat profesionály a ty podají komplexnější informace. Máme skvělou zkušenost s https://hubenistenic.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *