Jaké vybrat podlahy do různých typů pokojů? Poradíme vám!

Každá místnost v bytě či v domě má samozřejmě svá specifika, a tudíž by nebylo vhodné, kdybyste měli všude stejné podlahy. Podlaha nejenom, že musí odolávat různým vahám zátěží, ale jinak také reaguje třeba s teplem či vlhkem. Nicméně, jedno mají všechny typy podlah společné – a to, že dotváří vzhled každého vašeho pokoje. Jak ale zjistit, která podlaha se hodí kam?

 

Kuchyně

Zde si musíte uvědomit, že v kuchyni je podlaha vystavena riziku polití vodou, padání hrnců z ruky nebo přinejhorším vytečení myčky či odmražení ledničky. Je nutné tedy vybrat takový typ podlahy, jež je odolný proti vodě, nenáročný na údržbu a neskluznou.

Tip: vinyl, marmoleum

 

Obývací pokoj

Tato centrální místnost je nejobývanější z celé domácnosti. Zde se setkáváte, odpočíváte či si jen tak povídáte – ale hlavně – chodíte! Zároveň je tento prostor něco jako odraz vašeho stylu. Takže by měla podlaha být hlavně designová s hřejivými barvami, aby byla teplá na dotek nohy – a to nejlépe s podlahovým vytápěním, a hlavně jednoduchá na údržbu a úklid, jelikož budete pořád někde „honit nějaké to smítko“.

Tip: dřevo, vinyl, linoleum

 

Dětský pokoj

Zde musíte vzít v potaz, že děti jsou nadměrně aktivní, a že jejich pokojíček je nejenom hernou, ale zároveň i jejich ložnicí. Takže by jejich podlaha měla být opravdu teplá jak na dotek, tak na pohled. Samozřejmostí je velká odolnost podlahy, a hlavně z materiálu, jež dokáže snížit hladinu hluku (a to hlavně v případě, máte-li pod sebou citlivé sousedy).

V řádném případě není vhodné do dětských pokojů pokládat vinylovou podlahu, kvůli obsahu PVC a toxických látek.

Tip: ekologická podlaha

Hlavní věc ale je, aby se vám vaše nová podlaha líbila a byli jste s ní spokojeni na první pohled a zároveň i na první dotek.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *