Jaké výhody přináší infrasauna a proč si ji pořídit?

Infrasauny přináší do oblasti saunování zcela nové možnosti s velkým množstvím novinek. Mezi nejdůležitější patří ta, že infrasauny otvírají možnost užít si potící proceduru takřka každému z nás. Dokonce i z pohodlí domova. Zatím se ale infrasauny na našem trhu stále setkávají s velkým množstvím pochyb a nedůvěry. Tu způsobuje především obrovský výběr z výhřevných infrakabin, ve většině případů bohužel nedosahujících potřebných kvalit. Nyní si představíme ty nejdůležitější výhody kvalitních infrasaun. Možná dokonce přehodnotíte svůj názor. Přiblížíme si hlavní důvody, proč jsou infrasauny tak vhodné pro náš organismus.
 
Infrasaunu si užijí i ti, kterým klasické saunování nevyhovuje
Infrasauna umožňuje saunování při nižších teplotách. To je jedna z jejích největších výhod. Prostor v klasických saunách je mnohdy vytápěn do maximálních možných hodnot a to bohužel každý lidský organismus není schopný unést. Díky infrasauně si tak může pobyt v sauně užít i ten, komu klasické saunování nevyhovuje (kardiaci, astmatici apod. teplota v infrasaunách dosahuje maximální hranice 60 ºC, což je pro lidský organismus, lépe snesitelné. Infrateplo má navíc na lidský organismus řadu velmi pozitivních účinků.
 
vital
 
Pro intenzivní pocení i krátké prohřátí
Infrasauna je možná k plnohodnotnému využívání při intenzivním pocení i pro krátké procesy, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda. V takovém případě stačí sednout si do infrasauny pouze do chvíle začátku pocení. Na provoz je připravena již za 10 minut po začátku nahřívání infrazářičů. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) dosahuje vysokých rehabilitačních účinků a poradí si i s takovými problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly nebo ztuhlé klouby.
 
saunaMenší finanční náklady na provoz
Provozní náklady infrasauny  jsou v porovnání s provozem klasických saun mnohem menší. Navíc nepotřebujete zřizovat žádné odpočívárny nebo místa pro ochlazení. Po intenzivním pocení vám bude stačit klasické osprchování vlažnou vodou. Tak bude moci infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu můžete umístit téměř na kterékoli místo s rovnou podlahou a přívodem elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující běžná zásuvka (230 V). Jestli vás infrasauny zaujaly, ale máte zájem pouze o kvalitní modely, můžete se obrátit společnost Vital Trend s.r.o. Ta navíc vyrábí všechny typy saun na míru. Sauny této společnosti jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Dokáží pracovat na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je u odborníků považováno za optimální vlnovou délku pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Jak se totiž spousta laiků milně domnívá, teplota v infrasaunách není nejdůležitějším prvkem.  Nejdůležitější je právě vlnová délka. Ta dělá z infrasaun velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *