Je hliníkové okno správnou volbou, když je dražší?

Ještě, než začneme vybírat materiál pro nové okno, musíte si nejprve musíte uvědomit, zda pro vás je důležitější spíše cena nebo kvalita. Pokud je pro vás kvalita a odolnost na prvním místě, volba by měla být jednoduchá. Správnou volbou v tomto případě jsou hliníková okna. Tím samozřejmě nechceme říci, že by plastová okna byla nekvalitní. Ovšem plast je materiál s omezenými možnostmi. Takových hodnot jako hliník dosahovat prostě nemůže. Z fyzikálního hlediska složení to prostě není možné.
 
V čem vyčnívá hliník nad ostatními materiály?
Hlavní rozdíl mezi hliníkem a ostatními materiály je především v samotné odolnosti materiálu. Statická odolnost a maximální únosnost patří k základním a přirozeným vlastnostem hliníku. Dřevo a plast se dokonce ani v nejvyšší materiálové kvalitě nemohou v těchto ohledech hliníku vyrovnat. Maximální odolnost zůstává zajištěna i při velkých rozměrech oken a prosklených stěn, ve kterých by plastová a dřevěná okna nemohla být vyrobena. Hliníkové profily na okna nemusí být ani vyráběny v takových tloušťkách. Jsou mnohem užší, což zaručuje jejich lepší vzhled. I když se hliník řadí do skupiny kovů, nepodléhá povětrnostním vlivům ani korozi. Ovšem jako kov je plně recyklovatelný.
 
Nejen odolnost, ale i tepelně-izolační vlastnosti
U oken samozřejmě není důležitá pouze odolnost. Velmi důležité z hlediska úspor jsou především jejich izolační vlastnosti. Hliníková okna společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o. jsou schopna dosahovat izolačních vlastností – Uf : 1,0 až 2,2 W/m2 K. Záleží pouze na vás, jako požadavky budete na izolaci mít. Všechny druhy oken od této společnosti mohou být osazeny izolačními dvojskly nebo trojskly. Na kvalitě skla také záleží. Proto vám v této oblasti nabízíme možnost výběru upravených skel e zvýšenými vlastnostmi. Jedná se o skla s tepelnou ochranou, protisluneční skla, protihluková skla, bezpečnostně-izolační skla nebo skla s povlakem IPLUS LS.
 
okno
 
Kompletní informace a nabídku hliníkových oken najdete na www.hlinikoveokno.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *