Kam otevírat garážová vrata?

Možná tato otázka působí trochu neobvykle, odpověď je přece jasná: ven. Ale je to opravdu to jediné řešení? Není. Garážová vrata můžete otevírat i zasouváním dovnitř.

 

Pohodlí i funkčnost

Mít kdykoli volný prostor pro parkování a zároveň ochranu před počasím i zloději, případně i další odkládací prostor navíc. To jsou hlavní důvody, proč si ke svému domu stavíme garáž. Aby plnila všechny své funkce, potřebujeme také kvalitní garážová vrata. Ta se dnes vyrábí v mnoha variantách z pohledu designu i materiálu, zvolit si můžeme i způsob otevírání. Ne ke každé garáži se hodí klasická dvoukřídlá vrata. Do garáže potřebujeme i několikrát denně, jakákoli překážka se tak může brzy stát otravným problémem, jehož řešení se nám může pořádně prodražit. Rozmyslet se dopředu, který typ otevírání pro svou garáž chcete, vám tak ušetří starosti i peníze.

 

Nahoru nebo do strany

Otevírání dovnitř garáže má dvě varianty zasouvání, pod strop nebo podél zdi. Zasouváním pod strop se otevírají garážová sekční vrata. Ta se skládají z jednotlivých sekčních panelů, které jsou k sobě spojeny pružnými spoji. Vrata se otevírají zasouváním pod strop garáže, před ní tak není potřeba téměř žádný prostor. Sekční vrata mohou být vybavena motorkem, dálkovým ovládáním nebo mít různé doplňky a příslušenství. Výhodou jsou volné zdi, na které lze umístit regály či police, nevhodný je tento typ vrat do nízkých garáží. Do nich se více hodí posuvná garážová vrata, která fungují na stejném principu, zasouvají se ale podél zdi. Jejich výhodou je možnost jen částečného otevření třeba pro průchod osob. Je ale potřeba myslet na to, že zasouvací mechanismus zabere prostor na zdi a na tu tak nemůžeme instalovat police a další odkládací místa. Stejně jako vrata s otevíráním pod strop však ani tento typ nevyžaduje mnoho prostoru před garáží.

Každá z variant má své plusy i mínusy, vybírat bychom tak měli s ohledem na dispozice garáže, prostor před ní a naše potřeby.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *