Kvalitu montáže nových oken ovlivňují i podmínky v interiéru

Každá stavba je svým způsobem originální a specifická. Ať už je řeč o novostavbách nebo důkladných rekonstrukcích starších domů, téměř nikde se nedají najít naprosto totožné podmínky pro montáž oken. A ačkoli si to mnohdy ani neuvědomujeme, právě podmínky v interiéru mají na výsledek montáže nových oken velmi podstatný vliv. K montáži každého okna v každé stavbě a místnosti se musí přistupovat individuálně a na základě parametrů staveb a místností. Ke každé montáži nového okna je zapotřebí přistupovat individuálně a s respektem. Mnohé firmy si to ale neuvědomují, a to je velká chyba. 
 
Které parametry jsou pro montáž nejdůležitější?
Ať už potřebujete namontovat nová plastová okna, dřevěná okna nebo hliníková okna je důležité sledovat hned několik parametrů dané stavby. Hlavním a nejdůležitějším parametrem je bezpochyby druh stavebního materiálu. Stavba může být z cihel (plných i dutých), tvárnic, dřeva, betonu a mnoha dalších materiálů. Montáž oken do jednotlivých materiálů se výrazně liší. Odlišnosti jsou hlavně v oblasti kotvících prvků. U novostaveb by neměl být podceněn čas na technologické prodlevy, zejména vysychání materiálů. Pokud materiály nebudou mít dostatek času na vyschnutí a budou namontována nová okna, prostor se izoluje a vlhkost nebude moci unikat. Myslete na to a nechte vyschnutí jednotlivých technologií (podlahy, omítky) dostatek času. V opačném případě může docházet ke zvýšenému riziku tvorbě vlhkosti a plísní okolo oken, ale nejen u nich. Bohužel jen málo firem si to uvědomuje a mnohdy montáž provádí u více druhů stejným způsobem. Naštěstí se i na našem trhu najdou specialisté, kteří ke každé zakázce přistupují individuálně, podle potřeb dané stavby. Takovou firmou je u nás například Bohemia Plast Group s.r.o.
 
okna
 
Nepodceňujte nutnost správného větrání
Možná se domníváte, že o důležitosti správného a dostatečného větrání jste toho již slyšeli a četli opravdu hodně. Toto téma je ale důležité také pro životnost oken. Starší opravované objekty nebo nedostatečně vysušené novostavby jsou náchylné na vlhnutí. Větrání je nejlevnější a zároveň nejefektivnější metodou zabránění vzniku vlhkosti a plísní. Mějte na paměti i fakt, že veškeré tepelně-izolační prvky v domácnosti jsou schopny plnit dokonale svůj účel pouze v případě, že nejsou trvale vlhké. Pak se z nich stávají spíše vodiče tepla.
 
Detailní informace o správné montáži oken najdete na www.bohemiaplast.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *