Moderní krbové trendy

Pokud se v obývacím pokoji nachází krb, je obvykle dominantou místnosti. Krby mají dlouhou historii, představují jednu z prvních a nejdůležitějších součástí výbavy domácnosti a můžete se na ně spolehnout. Kdyby přestala fungovat elektřina, krb vás stále zahřeje. Dnes je to však také designová záležitost a mnozí lidé ho vnímají jako efektní doplněk.

V dnešní době je v kurzu elegantní a hlavně čistý styl. Klasické zděné krby a kamna pomalu ustupují moderním návrhům, které zdůrazňují jednoduché linie. Místo dřeva se v nich topí třeba plynem. I elektrické plameny mají své kouzlo. Trendem je zvětšování a použití dlaždic nebo skleněných a kovových povrchů. Nechybí ani výrazné barvy.


Ze všech stran

Zatímco v dřívější době se stavěly spíše čelní krby, které ukazovaly pouze jednu svou stranu, dnes se často umisťují do prostoru. Varianty do prostoru zajímavě člení místnost, úplnou specialitou jsou krby zamýšlené doprostřed místnosti. V tomto případě jde o naprosté designové skvosty, které zaujmou na první pohled. Zavěšují se na strop, a tak jsou vyráběny pro výšku stropu konkrétní místnosti. A ne, není to nepraktické. Naopak se pěkně vyhřeje celá místnost a teplo se hezky šíří domem.


Lidé, co si potrpí na vyhřívání u krbu a pohodové večery s knížkou za zvuků praskajícího ohně, si pak pořizují otevřené krby. Tím se myslí krb, kde není oheň schovaný za sklem. Sice méně topí a může kouřit do místnosti, ale vytváří nesrovnatelně hezčí atmosféru. Tato možnost je však vhodná spíše pro rodiny, které už nemají ani neplánují malé děti. Nový krb rozhodně není investicí na dva roky, proto je dobré přemýšlet dopředu.


Za moderní se dají všeobecně považovat i klasické krby zabudované do zdi s ostrými hranami a různými geometrickými, často až futuristickými, tvary. Možná se vám některé moderní formy pojetí zdají lehce extravagantní, ale přesně takový by krb měl být. Je dominantou místnosti, vytváří atmosféru domova, teplo a pohodlí. Slouží nejen jako vytápění, ale i jako místo, kde se schází celá rodina.

Výše zmíněné a ukázané krby můžete zakoupit na Topsys.cz


1 komentář

  1. Davidus

    13.9.2017 at 16:38

    Ano souhlasím, správný krb, má i celkově vliv na atmosféru domova 🙂 Když máte moderní krby, tak je jasné, že i interier musí být moderní, jinak to nepůjde dohromady…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *