Na výměnu oken nebo zateplení fasády zapomeňte

Dokážete vyjmenovat alespoň jeden způsob, jak zabránit úniku tepla z vašeho rodinného domu a ušetřit tak nemalou část finančních prostředků spojených s náklady za vytápění? Drtivá většina lidí si určitě vzpomenou na klasické zateplení fasády. Stavebně náročná operace, která se bez hluku, vrtání a nepořádku prostě neobejde. Navíc je dosti finančně náročná, takže se lidé kvůli této izolační ochraně dost často zadlužují a při tom existuje tak jednoduché řešení.

To se ukrývá ve stínu výše jmenovaného způsobu a na druhém místě se pak objevuje varianta týkající se celkové výměny oken a dveří za novější. Ano, bezesporu jsou to účinné metody, ale obě mají velkou časovou prodlevu, než se majitel dostane do plusových hodnot ohledně návratnosti.

● Výměna oken – u této varianty je nutné vyčkat minimálně 20 let, teprve až po té se začne investice vracet. Realizace nezabere více jak týden, takže z pohledu časové náročnosti to není vůbec špatné. Beztak je tento způsob finančně náročný a s nepořádkem je nutné počítat.

● Zateplení fasády – složitější operace snad ani neexistuje a navíc se vám návratnost začne ukazovat až po 30 letech. Klienti s věkem okolo 60 let se takového dne nemusí vůbec dožít, tak proč investovat? Zednické práce jsou hlučné a zateplení trvá i několik týdnů. Při výběru špatné firmy vás nakonec výsledek zcela zklame.

Foukaná minerální izolace Magmarelax

Představme si výtečnou technologii foukané minerální izolace Magmarelax zaměřující se výhradně na strop. Největší prostorová plocha bez oken v níž se tvoří vážné nebezpečí úniku vytvořeného tepla. Na stropy e dlouho opomíjelo a následně se zjistilo, že jeho zateplením se zbavíme všech potíží s únikem.

Foukaná izolace k nám přišla ze severských zemích, kde není čas na žádné pokusy a lidé potřebují opravdu kvalitní řešení izolační ochrany. Technici v tomto stavebním segmentu tak vytvořili rychlou a efektivní metodu, jak začít šetřit již po třech hodinách. Ano, přesně tak dlouho trvá realizace minerální izolace jedním dělníkem.

 

Foukaná izolace od IP Polné přináší jen výhody

Společnost IP Polná realizuje foukanou minerální izolaci od roku 1995 a již pomohla více jak 20 000 domů. Reference se tak objevují po celé České republice. Návratnost této investice se objevuje již po čtyřech letech a k vyhotovení není zapotřebí nic víc než několik malých stavebních otvorů a jeden dělník na dopoledne. Objednejte s nezávaznou energetickou

prohlídku, který současně provede průzkum rizikových míst úniku a upozorní na veškeré nedostatky. Informace naleznete na stránkách www.mojeizolce.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *