Nároky na stínění střešních oken se neustále zvyšují

Doba se mění a s ní i priority a trendy. V dnešní moderní době vše směřuje k úsporám energie. Na tuto situaci samozřejmě musí reagovat i výrobci. Hledají neotřelé postupy, využívají moderní technologie a nabízejí nová řešení. Ne jinak je tomu i v oblasti oken a stínící techniky. Například okna VELUX mají dnes skutečně vynikající energetickou bilanci a společně s dobře vybranou stínící technikou umí ušetřit domácnostem významné finanční prostředky.

 

Jak zabránit přehřívání interiéru?

Vedle úspor energie jsou vysoké nároky kladeny i na uživatelský komfort. Střešní okna v zimě pomáhají vyhřívat podkrovní prostory, v létě naopak řeší společně s vhodnou stínící technikou i přehřívání interiéru, a to zvláště na oknech, jež jsou orientována na jih a západ. Stejně jako u obyčejných oken i zde platí, že nejúčinnějším prostředkem je exteriérová stínící technika – markýzy a venkovní žaluzie.

Venkovní žaluzie Prominent Z-90

Venkovní žaluzie Prominent Z-90

Markýzy jsou obvykle vyrobeny z průhledné technické tkaniny a umí odrazit sluneční záři ještě před dopadem slunce na sklo, což sníží teplotu v místnosti až o 6° C. Bohužel markýzy nedokážou interiér úplně zatemnit. Zde musí přijít ke slovu venkovní hliníkové rolety, které spolehlivě zabrání i nežádoucímu přehřívání a významně snižují i hluk z venčí. V zimě navíc zamezí úniku tepla až o 17 %.

 

Využijte dalších možností, které nabízí stínící technika!

Stínící technika nejsou však jen markýzy a rolety. V nabídce firem, které se v tomto oboru pohybují, naleznete i interiérové žaluzie v provedení horizontálním či vertikálním, a to z různých materiálů. Hitem letošní sezony se staly vertikální žaluzie s potiskem, které nabízí společnost K-system. V jejich nabídce najdete i žaluzie, na kterých je aplikována vámi vybraná fotografie. V nabídce stínící techniky najdete i praktické okenní či dveřní sítě proti hmyzu, slunolamy či dekorativní třásňové závěsy.

Vertikální žaluzie s potiskem

Vertikální žaluzie s potiskem

Hledáte-li spolehlivého dodavatele stínící techniky, obraťte se s důvěrou na společnost K-system ještě dnes. Z široké nabídky interiérových vertikálních a horizontálních žaluzií, exteriérových žaluzií, slunolamů či sítí proti hmyzu si vyberou i ti nejnáročnější z vás.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *