Nechcete se v zimě trápit s neustálým přikládáním dřeva nebo uhlí do kotle? Jak to řešit?

I když je za námi jen těsně polovina léta a teploty jsou doslova tropické, už nyní je správný čas začít přemýšlet o zimě a hlavně o vytápění interiéru. Vzpomeňte si na loňskou zimu. Pokud máte doma starý kotel na tuhá paliva tak si vzpomeňte, jak obtěžující bylo neustálé topení a přikládání. A nezáleží na tom, zda se jedná o kotel na dřevo nebo na uhlí. Vytápění pomocí pevných paliv je stále nejlevnějším způsobem o dost levnější, než plyn a elektřina. I s tuhými palivy ale může být méně starostí. Stačí mít správné topivo.

 

Přemýšleli jste již o dřevěných peletách?

Dřevěné pelety jsou v současnosti velmi populárním druhem paliva pro vytápění rodinných domů. Velmi oblíbené jsou z mnoha důvodů. Tím prvním je pohodlí. Pelety vyžadují zakoupení speciálního kotle. Kotle ale disponují automatickým dávkovačem paliva, který dávkuje pelety zcela sám na základě požadované teploty v domě. Přikládat tak stačí třeba jen jednou za 3-4 dny. Vše závisí na intenzitě vytápění a také na velikosti zásobníku.

Přednosti samotných pelet

Nyní se zaměříme na přednosti samotných pelet. Pelety jsou malé lisované granule ze sušeného smrkového dřeva. Disponují velmi malým obsahem vlhkosti, takže mají velmi vysokou výhřevnost. Není třeba s nimi nijak pracovat. Stačí jen nasypat do dávkovače v kotli. Pelety nešpiní a jsou zabalené v pytlích. Velmi snadno se tedy uskladní a nezaberou v místnosti tolik místa. Díky kvalitnímu slisování mají také nízkou popelnatost, takže není zapotřebí tak často kotle čistit. Přitom jsou v porovnání s vytápěním pomocí plynu nebo elektřiny podstatně levnější.

 

Kde koupit?

Pokud byste měli o pelety zájem, tak rozhodně nekupujte neprověřené produkty. Ty mohou mít vyšší koncentraci vlhkosti a nemusí být tak kvalitně slisované. Kupujte také u prodejců, kteří vám nabídnou nadstandardní služby, jako je nejen nízká cena, ale třeba doprava zdarma po celém území ČR. Mezi takové prodejce se řadí například společnost OPTIMTOP:

 

Detailní nabídku pelet najdete na www.optimtop.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *