Péče o podlahu není složitá, ale měli byste o ní něco vědět

Co byste řekli na to, kdyby vaše podlaha vydržela mnohem déle v původním stavu a dlouhodobě si udržela perfektní vzhled? Docílíte toho poměrně snadno – stačí, když začnete dodržovat následující pravidla. Vytřít ji mopem zkrátka nestačí…

 

Vždy rozhoduje typ podlahy

Péče o podlahy se odvíjí od konkrétního druhu. Pokud jste se nastěhovali do bytu, ve kterém již podlahové krytiny byly, nejdříve zjistěte, o jaký typ se jedná. Některé materiály klamou vzhledem – mohou připomínat dřevo nebo keramické povrchy.

 

Neutrální pH je nejlepší

Možná jste to doposud netušili, ale při čištění podlah hraje klíčovou roli pH. Příliš kyselé či zásadité prostředí vede k rychlejšímu opotřebení. Používejte proto čistou vodu s neutrálním pH, případně kvalitní čisticí prostředky, které respektují přirozené pH podlahy.

 

Mop funguje jen na 50 %

Na první pohled se sice podlaha po čištění mopem jeví jako čistá, ale opak je pravdou. Běžné mopovací systémy odstraní zhruba polovinu nečistot. Zbylé se dostávají do spár nebo přímo do povrchu. K nevýhodám takového čištění patří také nadměrná vlhkost a zbytky chemických čistidel. Chcete-li podlahu vyčistit mnohem lépe, pořiďte si kvalitní systém s podtlakem.

 

Čištění jednou týdně nemusí stačit

Ať chcete, nebo ne, zatížené podlahy vyžadují mnohem častější čištění než povrchy, po kterých se téměř nešlape. Jedině tímto způsobem zajistíte, aby nečistoty nepronikaly do spodních vrstev a aby se povrch nepoškrábal.

 

Dřevo si zaslouží důkladně navoskovat

Co dodat k tomuto bodu? Majitelé dřevěných podlah význam voskování podceňují, přitom jde o nejlepší způsob, jak dřevu poskytnou patřičnou ochranu a zabránit poškození. A protože jde o činnost vyžadující určitou míru odbornosti, nezapomeňte se předem seznámit s instrukcemi danými výrobcem vosku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *