Pořizujete si nová okna? Tyto důležité otázky si položte ještě předtím, než podepíšete smlouvu!

Na našem trhu se to nejrůznějšími dodavateli nových oken jen hemží a není divu. Často cílí na nejlevnější ceny a spoléhají na to, že zákazník se zkrátka na nic ptát nebude. Což se bohužel často děje.

Mimochodem věděli jste, že ažcelá třetina lidí podepíše smlouvu o nové dodávce oken i přesto, že vědí, jak je pro ně nevýhodná? Věnovali totiž už této činnosti tolik potřebného času, že jim najednou nevadí naskakující tisíce, „protože dodavatel předtím omylem uvedl ceny bez DPH.“ Je to smutný fakt a přitom nejde ani tak o finance.

Vždy si pamatujte, že společnost, která se chová nekorektně v jednom ohledu se nejspíš neosvědčí jako celek. Čekají vás tak dost možná četné problémy či nekvalitně odvedená práce, která s životností nových značně zamává. A to je u produktu, který by vám měl sloužit celý život, opravdu fatální nedostatek.

 

Ptejte se, ptejte se … a ptejte se – pomůže to!

Nelitujte proto svého času při ověřování základních informací. A které to jsou?

Zajímejte se o to, kde firma skutečně sídlí. Solidní výrobce oken určitě nebude mít sídlo své firmy ve virtuální kanceláři, vybydleném panelovém domě nebo dokonce v zahraničí. Pokud budete mít pochybnosti, vše si zkontrolujte ve veřejně dostupném obchodním rejstříku a přeptejte se.

Ověřte si, kde jsou okna opravdu vyráběna Ideální jsou samozřejmě okna z České republiky, ale pokud mají své základy postaveny třeba na profilech z Německa, nejde o zásadní překážku, spíše je tomu naopak. Pokud se váš budoucí dodavatel ohání tím, že „okna byla vyrobena v EU,“ zpozorněte. A nálepka Made in China by měla být rovnou důvodem k hledání jiné společnosti. Vždy také trvejte na důležité certifikaci ISO.

 

Chtějte jistotu a záruky

Nikdo samozřejmě nepředpokládá, že nová okna bude hned po prvním roce reklamovat, ale kdyby přece… Ptejte se, na co máte nárok, na co se záruka ve skutečnosti vztahuje atd. Nebudete potom překvapení, jestliže se skutečně něco stane.

 

Vše, co je ve smlouvě…zkontrolujte

Důkladně si zkontrolujte také náležitosti smlouvy. Ujistěte se, že skutečně odpovídá daný počet oken (aby se to poslední „zapomenuté“ nemuselo dodělávat mimo smlouvu a za tučný příplatek), že jsou zde přesně specifikovány vlastnosti okenního profilu, druh skel, ošetření připojovací spáry atd. Pátrejte také po tomto:

● přesné stavební hloubce (alespoň 70 mm)

● zahrnutí demontáže a likvidace vyřazených oken a také zednické začištění

● ceně za kování a dalších sjednaných doplňcích služby

 

Prověřte si jejich reference

Chtějte vidět, jaké projekty už váš dodavatel realizoval a jak byli zákazníci s jeho prací spokojeni. Skutečně solidní firma má své internetové stránky s potřebnými kontakty, od toho se odpíchněte.

Spolehlivý výrobce oken vám na vše rád odpoví, nebude se na nic vymlouvat ani vás odkazovat na tlustý manuál pro údržbu oken nebo na sousedy z vedlejší vesnice, kterým okna dělal předloni. Poskytne vám skutečnou garanci kvality na své služby a samozřejmě záruční i pozáruční servis nebo možnost dokoupení dalšího příslušenství. Nepodceňujte tyto důležité faktory. Za vynaložené peníze si přece zasloužíte skutečnou kvalitu, která vás bude doprovázet po mnoho a mnoho let.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *