Postele z masivu vydrží několik generací

V posteli strávíme bezmála třetinu života. Aby nám čas strávený v říši snů opravdu přinesl kýžený odpočinek, měli bychom věnovat zvláštní pozornost tomu, na čem spíme. Kvalitní postel je základ, který doplní pohodlné matrace a vhodně zvolené lůžkoviny.

 

Nesmrtelné dřevo

Nejprodávanějším typem postelí jsou v současnosti ty robustní, z masivního dřeva. Co způsobilo tento masový návrat k prastarému přírodnímu materiálu? Lidé si pravděpodobně uvědomují, že nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit levné výrobky, a tak upřednostňují odolný masiv před křehkým laminem či dřevotřískou. Faktem totiž je, že když si dnes koupíte postel ze dřeva, budou na ní spát i vaše děti a možná vnoučata. Obliba masivu souvisí také se současným trendem ekologičtějšího života, který vítá recyklovatelné materiály, jež nebyly nijak chemicky upraveny. Za postel bez akrylátových lepidel, která navíc poskytne vašemu tělu perfektní oporu, vám poděkuje i vaše zdraví.

Vybíráme dřevěnou postel

Dřevo se hodí do velké většiny interiérů, masivní postel proto zapadne jak do minimalisticky laděné moderní domácnosti, tak do rustikálního nebo vintage stylu. Různé druhy masivu mají své typické barevné odstíny i kresbu, dále se nabízejí možnosti povrchových úprav ekologickými laky a moření do požadované barvy, jistě si tedy vyberete svého favorita. Stejně důležité jako optické hledisko jsou však praktická kritéria. Vaše nová postel by v prvé řadě měla mít správnou velikost. U délky je optimální vaše výška + 20 – 25 cm navíc, šířka je více variabilní. Zda potřebujete jednolůžko, nebo manželskou postel, víte nejlépe sami. Také výška postele je již na vás, vyšší se však jednoznačně doporučuje pro seniory. Chybí-li vám dodatečný úložný prostor, vybírejte typ, který pojme vaše peřiny.

Nákup na internetu

Prohlédnout si celou řadu modelů je dnes snadnější než kdy jindy. Novou dřevěnou postel si totiž můžete vybrat i od počítače, z pohodlí vašeho domova. Rozsáhlý sortiment poctivě zpracovaných postelí z masivu najdete na stránkách internetového obchodu www.dona-shop.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *