Rychlík v lepení

Potřebujete pomocníka na rychlé, ovšem náročné opravy? Lepení za vlhka, venku i v interiéru, lepení těžších věcí, to vše pro vás bude hračka. Navíc ještě rychle, co si přát více.

Moderní montážní lepidla se stávají zárukou dobře odvedené práce. Jsou stále výkonnější, ta nejlepší mezi montážními lepidly dokážou v současné době udržet až 50 kg/cm²! Ovšem, všechna většinou potřebují 24 hodin k vytvrzení, poté je možné spoj zatížit. Ale Pattex ONE FOR ALL Express drží mnohem dříve – lepený spoj je pevný již po neuvěřitelných 3 hodinách!!! (záleží na lepeném materiálu a prostředí)

 

Rychlostí nadané lepidlo

Toto lepidlo velmi rychle vytváří pružný, ale pevný spoj, který první zatížení snese již po 20 minutách. (v závislosti na lepeném povrchu). Po zmíněných 3 hodinách je pak již Pattex ONE FOR ALL Express vytvrzený, což může zabránit nejedné nehodě s předčasným zatížením lepeného předmětu. Když například lepíte s tímto lepidlem kuchyňskou desku a v kuchyni se najednou objeví někdo, kdo o vaší práci nevěděl, o desku se opře… co by se stalo za normálních okolností? Museli byste začínat znovu. S Pattex ONE FOR ALL Express už po 20 minutách můžete s lepenými předměty manipulovat a po třech hodinách, když třeba na desku sedne nepoučitelné dítě, vše zůstane, kde má. Jen u obzvlášť těžkých předmětů a předmětů podléhajících pnutí se doporučuje spoj na 24 hodin zafixovat. Jinak máte po třech hodinách hotovo. Rychle a spolehlivě.

Domů i ven, na lepení i těsnění

Na lepidlu Pattex ONE FOR ALL Express oceníte také fakt, že se hodí do interiéru i exteriéru. Nevadí mu ani vlhkost, resp. vlhké povrchy. Po aplikaci a vytvrdnutí se nepropadá, svou práci tedy nemusíte opakovat ani opravovat. A když vytvrdne, lze jej přetřít barvou nebo brousit. Aplikace je při tom jednoduchá. Vezmete například zmíněnou kuchyňskou desku. Lepený povrch očistíte, zbavíte prachu a nečistot stejně jako případné mastnoty. Jsme přece jen v kuchyni a pokud desku měníte, může být povrch pod tou starou mastnější. Vlhkost nevadí. Je-li povrch po odstranění předchozí kuchyňské desky hrubý, doporučuje se jej zbrousit. Pak jen odříznete vršek kartuše, našroubujete plastovou špičku, vložíte kartuši do pistole a nanesete lepidlo na jeden z lepených povrchů. Lepidlo naneste v bodech nebo pásech. Oba lepené díly k sobě pevně přitiskněte, a potřebujete-li, spoj korigujte. Případné vyteklé lepidlo odstraňte ihned suchým hadříkem. Po vytvrzení už na Pattex ONE FOR ALL Express žádná rozpouštědla neplatí. Očistěte kartuši, zašroubujte. A máte hotovo. Krásná express práce!

www.pattex.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *