Proč dosahuje v oblasti zateplení půdních prostor nejlepších parametrů foukaná izolace?

Zateplení stropů a půdních prostor je v dnešní době velmi žádaným krokem ke snížení nákladů na vytápění. Nejlepší druhy zateplení stropů dokáží snížit náklady na vytápění až o 30% ze současných nákladů. Navíc může mít tato investice návratnost pouhých 4-6 let. Nejlepších parametrů v tomto ohledu dosahuje bezpochyby zateplení pomocí kvalitní foukané minerální vlny? V čem je největší rozdíl, oproti ostatním metodám zateplení?
 
Při správném provedení teplo nemá kudy unikat
Zateplení půdních prostor lze vlastně provádět dvěma způsoby. Tím prvním je zateplení pomocí deskových materiálů (deskový polystyren nebo minerální vata). Velkou slabinou při zateplení pomocí deskových materiálů je celistvost izolační vrstvy. Mezi deskami mohou  vzniknout mezery, kterými by teplo unikalo. To se týká zejména těžko přístupných prostor kolem komínu nebo v místech, kam se dá jen stěží dosáhnout. Tak vznikají tepelné mosty, kterými může teplo unikat a účinnost zateplení tak nemůže být stoprocentní. Zatímco u zateplení po mocí foukané minerální izolace vzniká souvislá, nepřerušená vrstva izolačního materiálu, která teplo ven prostě nepustí.
 
Jaké jsou další výhody?
Při porovnávání těchto materiálů zjistíte ještě další výhody, které představuje využití foukané minerální vlny. Jednou z nich je také fakt, že materiál je dopravován přímo na místo určení, aniž by zanechával nepořádek. Putuje totiž přímo z nákladního auta na půdu hadicí pneumaticky. Nikde nevzniká nepořádek, po domě se nepohybuje žádný velký počet dělníků. Obsluhu hadice zvládá jediný pracovník. Průměrně se rychlost celé realizace pohybuje okolo tří hodin. Těchto parametrů nemohou deskové materiály dosáhnout. Ještě je ale třeba vybrat spolehlivou společnost, která zateplení provede. Jestli chcete opravdu kvalitní firmu, která se v oblasti zateplení foukanými izolacemi pohybuje dlouhodobě a stabilně, obraťte se na Foukané Izolace s.r.o.. Tato firma je na našem trhu již dlouhodobě a pro zateplení využívá ty nejkvalitnější izolační materiály a také moderní technologii.
 
izolacepůdaizol
 
Kompletní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *