Proč se nebát prosklených dveří

Dveře do domu poskytují ochranu proti vloupání, izolují náš domov od okolních zvuků a v neposlední řadě jsou i designovou záležitostí. Je to to první, co uvidí přicházející návštěva i kolemjdoucí. Prosklené bezpečnostní dveře vypadají skvěle a rozhodně se kvůli sklu nemusíte bát zlodějů ani unikání tepla.

 

Bezpečné sklo

Do prosklených dveří do exteriéru se používá bezpečnostní sklo, které odpovídá bezpečnostní třídě dveří. Těch je celkem 6 a jsou rozděleny podle způsobů, co vše musí zloděj překonat při snaze bezpečnostní prvek porušit. Při výběru dveří do vašeho domu vybírejte třídu 3 nebo 4, vyšší je pro běžné domy spíše zbytečná a nižší nic nezískáte, záleží však především na tom, jaké cennosti doma máte a co kvůli ochraně cenností vyžaduje pojišťovna. Vždy vyžadujte předložení certifikátů, kvalitní dodavatel bezpečnostních dveří by s tímto neměl mít žádný problém a vy se tak vyhnete případným budoucím problémům. Bezpečnostní sklo neznamená je to, že odolá, když do něj praštíte kladívkem, ale má mnoho dalších vlastností. Pancéřové sklo je ideální, s ostatními částmi dveří je pevně spojeno díky atestovanému uchycení. Důležité jsou také izolační vlastnosti, aby vám z domu dveřmi neunikalo teplo. Pro použití v exteriéru je ideálním řešením izolační trojsklo s vysokou tepelnou izolací, které je vhodné i pro nízkoenergetické budovy.

TIP: S bezpečnostními prosklenými dveřmi se obracejte na prověřené odborníky. Například firma Adlo působí na trhu už 27 let a disponuje vlastním vývojem, know-how i výrobou.

 

 

Výhody prosklených dveří

Jednou z výhod prosklených dveří je i dobrá propustnost světla, což oceníte především u vchodů, kde následuje tmavá předsíňka nebo chodba. Denní světlo malou místnost prosvětlí a návštěva a obyvatelé domu si pak nepřipadají jako v tunelu. Sklo do bezpečnostních dveří můžete samozřejmě vybrat z mnoha variant, od naprosto čirých až po zbarvené nebo reliéfní. Vstupní dveře by měly ladit s interiérem i celkovým designem rodinného domu, a tak kromě výběru typu skla můžete zvolit i jeho tvar nebo velikost a samozřejmě i celkový barevný povrch dveří a krycí rámečky. Není problém ani jiný vzhled skla a povrchu dveří z vnitřní a vnější strany, čímž doladíte celkový vzhled interiéru k dokonalosti. Pohrajte si s detaily, promyslete si, jak chcete, aby vaše nové bezpečnostní dveře vypadaly a jaký materiál by se vám líbil. Když si nevíte rady nebo si nejste jisti, nebojte se zeptat odborníků a nechat si poradit s výběrem nebo navrhnout to nejlepší řešení. K novým bezpečnostním dveřím jsou potřeba i nové zárubně, aby vše přesně pasovalo a výsledek byl nejen hezký na pohled, ale i opravdu bezpečný a spolehlivý. Pak si můžete ve svém domově užívat pocit bezpečí každý den.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *