Proč uvažovat o pořízení infrasauny a jaké přináší výhody?

Infrasauny přináší do oblasti saunování zcela nové možnosti. Mezi hlavní  výhody se řadí i fakt, že infrasauny otvírají možnost užít si potící proceduru takřka každému z nás a nemusíme nikam cestovat. Užít si je můžeme i z pohodlí domova. Ještě stále se ale infrasauny na našem trhu stále setkávají s velkým množstvím pochyb a nedůvěry. Tu způsobuje především velká a nepřehledná nabídka výhřevných infrakabin, ve většině případů bohužel nedosahujících potřebných kvalit. Nyní si představíme ty nejdůležitější výhody kvalitních infrasaun. Možná dokonce přehodnotíte svůj názor. Přiblížíme si hlavní důvody, proč jsou infrasauny tak vhodné pro náš organismus.
 
Infrasaunu si užijí úplně všichni
Jedna z dalších a hlavních výhod infrasaun je ta, že umožňuje plnohodnotné saunování při nižších teplotách. Klasické sauny jsou vytápěny do maximálních možných hodnot a to bohužel každý lidský organismus není schopný unést. Díky infrasauně si ale může pobyt v sauně užít i ten, komu klasické saunování nevyhovuje (kardiaci, astmatici apod. teplota v infrasaunách dosahuje maximální hranice 60 ºC, což je pro lidský organismus, lépe snesitelné. Infrateplo má navíc na lidský organismus řadu velmi pozitivních účinků.
 
sauna
 
Krátké prohřátí i plnohodnotné pocení
Infrasauna je možná k plnohodnotnému využívání při intenzivním pocení i pro krátké procesy, kdy si potřebujete například nahřát a uvolnit bolavá záda. Na to postačí pouze návštěva infrasauny do chvíle, než se začněme npotit.  Na provoz je připravena již za 10 minut po začátku nahřívání infrazářičů. Kvalitní infrateplo (tzn. infratechnologie, pracující na optimální vlnové délce) dosahuje vysokých rehabilitačních účinků a poradí si i s takovými problémy, jako jsou bolavá záda, natažené svaly nebo ztuhlé klouby.
 
saunaNáklady na provoz jsou podstatně nižší
Provozní náklady infrasauny  jsou v porovnání s provozem klasických saun mnohem menší. Není třeba ani zřízení odpočívárny nebo místa pro ochlazení. Bohatě postačí osprchování vlažnou vodou. Tak bude moci infrateplo dokončit svou rehabilitační práci. Infrasaunu můžete umístit téměř na kterékoli místo s rovnou podlahou a přívodem elektřiny, kdy ve většině případů je plně dostačující běžná zásuvka (230 V). Jestli vás infrasauny zaujaly, ale máte zájem pouze o kvalitní modely, můžete se obrátit společnost Vital Trend s.r.o. Ta navíc vyrábí všechny typy saun na míru. Tyto infrasauny jsou vybaveny německými keramickými infrazářiči značky Elstein (využívanými např. v inkubátorech). Dokáží pracovat na vlnové délce infrazáření v průměru kolem 9,4 mikronů, což je u odborníků považováno za optimální vlnovou délku pro lidský organismus a zároveň celé „tajemství“ správné infrasauny. Jak se totiž spousta laiků milně domnívá, teplota v infrasaunách není nejdůležitějším prvkem.  Nejdůležitější je právě vlnová délka. Ta dělá z infrasaun velkého léčebného pomocníka nebo naopak jen výhřevnou, v horších případech až škodlivou infrakabinu. Nejjednodušším vodítkem při výběru je informovat se u výrobce na přesný název infratechnologie a nechat si k ní předložit dokumentaci se zdravotním osvědčením, že tato infratechnologie může být užívána pro rehabilitační a zdravotní účely. Poté už vám nic nebrání v tom užívat si relaxaci a rehabilitaci třeba i v pohodlí vašeho domova.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *