Revize elektrospotřebičů aneb koho pro kontrolu oslovit

Kontrola a revize elektrospotřebičů by se rozhodně neměla podceňovat, a to z jednoduchého důvodu. Elektrický proud je v současné době hodně platným sluhou, ale během několika vteřin se z něj může stát velmi zlý pán. Stačí jeden drobný zkrat nebo malé poškození elektrické kabeláže, v důsledku čehož může vzniknout škoda v řádu několika desítek tisíc korun. Proto je lepší obrátit se na zkušené revizní techniky a provést pravidelnou kontrolu elektrospotřebičů.

 

Proč si vybrat zkušené techniky?

Revize elektrospotřebičů nemůže provádět každý elektrikář. Revizní technik musí vlastnit odpovídající certifikaci a pochopitelně by měl mít i dostatek zkušeností v práci s elektrickými zařízeními. Vyškolený tým odborníků provádí revize elektroinstalace a elektrorozvodů více než 20 let, takže jej v terénu prakticky nic nepřekvapí. K měření navíc využívá profesionálních přístrojů a moderních měřicích zařízení. Tým revizních techniků působí po celé České republice, takže si jejich služby můžete objednat i vy.

 

Jak probíhá samotná revize?

Revize elektro představuje komplexní proces kontroly, během něhož je zkontrolován stav a zejména funkčnost všech elektrických spotřebičů. Samozřejmostí je označení všech zařízení evidenčními čísly a zapisování naměřených hodnot do revizních karet. Díky tomu mají technici při další kontrole relevantní srovnání funkčnosti, neboť již podle velkých odchylek dokážou identifikovat problém. Pravidelné revize elektrospotřebičů se týkají všech zařízení bez ohledu na skupinu, do níž jsou zařazeny.

 

Oprava elektrospotřebičů

Elektroinstalace a elektrorozvody mnohdy vyžadují okamžitou opravu. Zkušený tým odborníků však kromě samotné revize nabízí i drobné opravy elektronářadí. Ihned po zjištění drobné závady se technici pustí do práce, abyste nebyli nefunkčností daného spotřebiče nijak poznamenáni. Před většími opravami však probíhá konzultace, zda se zařízení vůbec vyplatí opravovat. Některé spotřebiče mají tak nízké pořizovací ceny, že je ekonomicky nesmyslné je spravovat.

Tým revizních techniků se kromě revize elektrospotřebičů zaměřuje i na revize hromosvodů. Ani u nich byste neměli podceňovat pravidelnou kontrolu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *