Romantika bez rušení: dřevěné brikety udrží teplo

Počasí je jako na houpačce, jeden den si už užíváme slunečních paprsků a druhý den se vzbudíme do zasněžené krajiny. Jaro už se hlásí o slovo, přesto jsou večery ještě velmi chladné a u krbu je nám nejlépe.

 

Místo dřeva

Po zimě máme už většinu zásob dřeva spálenou a tak bereme vše, co máme po ruce. Sekáme nová polínka, sbíráme větve a neřešíme, zda vše stihlo proschnout a bude dobře hořet. První problémy se tak dostaví hned po zapálení, mokré dřevo špatně hoří a má vysoký odpad. Navíc velmi kouří, jak se voda odpařuje, a zanáší tak kouřovod, což může být do budoucna práce navíc s čištěním. Topení mokrým dřevem je tak zbytečně komplikované, neekonomické a místo klidného romantického večera si jen přiděláme starosti. Stálé přikládání je únavné a rušivé, když se zachumláme k šálku čaji a knize, musíme zase vstávat a jít přiložit. Pro kamna i krby jsou ideální řešení dřevěné brikety, které dlouho hoří, mají vysokou výhřevností a minimálním odpad. Nemusíme tak vstávat kvůli přikládání a přesto máme teplo. Dřevní brikety jsou přírodní, ekologické a mají minimální odpad. Vyrábí se lisováním suchých pilin z tvrdých dřevin do tvaru válce nebo cihly. Můžete si tak užívat příjemný večer a máte jistotu, že krb nevyhasne.

 

Do kotlů

Brikety jsou vhodné pro krby a krbová kamna, pokud ale chceme vytápět celý dům, je lepší kotel. S ohledem na nařízení Evropské unie dochází k výměně kotlů na uhlí na jiné, šetrnější druhy topiva. Oblíbené jsou kotle na dřevěné peletky, které se dobře dávkují kotlům s automatickým podáváním i těm plně automatizovaným. Peletky pro kotle se vyrábí stejnou technologií lisování jako dřevní brikety.  Jsou také velmi výhřevné a přitom mají minimální odpad, nemusíte tak chodit zásobník na popel kontrolovat denně. U kotlů s automatickým podavačem stačí kontrola popelníku jen dvakrát týdně.

Pelety i brikety jsou praktický způsob, jak mít doma příjemné teplo. Šetří místo, dobře se skladují a topení s nimi je jednoduché.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *