Tři tipy pro výběr garážových vrat

Pro výběr nových garážových vrat máme většinou důvod. Buď rekonstruujeme starší garáž a vrata už dosloužila, nebo si teprve stavíme garáž novou. V obou případech se apel vyplatí nad výběrem přemýšlet a některá kritéria si ujasnit předem.

Vzhled a cena nás většinou zajímají na prvním místě, popřemýšlet bychom ale měli i nad typem otevírání, okolím garáže a místem před ní a také nad ovládáním vrat. I malá drobnost, které si na začátku téměř nevšimneme, nám časem dokáže pěkně zkomplikovat každodenní používání garáže. Na co si dát pozor?

 

Kam otevírat?

Pokud máme garáž u domu uprostřed svého pozemku, je to ta nejlepší varianta. Můžeme se rozhodnout podle svých představ, zda se nám více líbí tradiční dvoukřídlá vrata nebo dáme přednost modernějšímu provedení. Když ale máme před garáží málo místa nebo vyjíždíme přímo do ulice či silnice, je vhodnější pořídit vrata, která se otevírají zasouváním dovnitř garáže. Mohou se tak zasouvat podél stropu nebo podél zdi, oba typy ale vyžadují jen minimální prostor před garáží a i při plném otevření nijak nebrání provozu.

 

Jak ovládat?

Ideální je elektrický pohon vrat, pokud máte do garáže elektřinu zavedenou. Vjezd i výjezd z garáže vám tak usnadní dálkové ovládání vrat. Drobnost, která ale při každodenním používání šetří trochu času a dopřeje pohodlí, takže nemusíte za deště nebo sněhové vánice opouštět auto a jít otvírat garáž. Pokud by došlo k výpadku elektrického proudu, vrata bez problémů odblokujete ručně. Nemusíte se bát, že bez elektřiny zůstane garáž uzavřená nebo dokonce vy uvězněni uvnitř, lze samozřejmě odemknout i běžným způsobem.

 

Co vzhled?

Samozřejmě každý, když už něco nového vybírá, to chce mít hezké. U garážových vrat je velmi mnoho možností, ze kterých si vybrat design podle sebe nebo s ohledem na ladění zbytku exteriéru domu. Moderní technologie dnes umožňují i digitální potisk vrat, a tak můžete popustit uzdu své fantazii a mít garážová vrata naprosto originální, se svým motivem. Kresba vašich dětí, fotka z dovolené nebo tradičnější imitace dřeva či betonu není problém, výběr je jen na vás.

Při správném výběru nám budou garážová vrata sloužit dobře a bez jakýchkoli problémů. Důležité je se před výběrem zastavit a promyslet si všechny možnosti i případná rizika a podle nich se pak rozhodnout.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *