Rustikální nábytek nepatří jen na chalupu

Svět se na jednu stranu vyvíjí obrovským tempem kupředu, ale často děláme i kroky zpět a vracíme se k vyzkoušeným a ověřeným věcem. Toho je důkazem i rustikální nábytek, který se využívá a je módní v podstatě již staletí. Je až překvapující, že je stále žádán, a to nejen do venkovských sídel, ale i do moderních bytů. Důvody jsou prosté. Jednak je to kvalita masivního dřeva, ze kterého se tento nábytek vyrábí. Dále je to i fakt, že ne každý může žít na venkově, a tak si alespoň částečně plní sen nábytkem, který evokuje starý styl, a díky němuž je byt mnohem přítulnější.

Rádi byste si i vy vaše bydlení vybavili stylovým nábytkem? Máte rádi originalitu, kvalitu pravého dřeva, jeho vůni i vzhled a jednoznačně dáváte přednost přírodním materiálům? Pak je pro vás právě rustikální nábytek z masivu tou pravou volbou pro váš domov. Pojďme si říci, co vám může nabídnout, a jak si takovým nábytkem zařídit interiér?

Mnoho druhů a využití rustikálního nábytku

Rustikální nábytek představuje specifickou kategorie nábytku, jež se vyznačuje netradiční povrchovou úpravou a stylovým designem, který si jistě oblíbíte. Jeho vzhled je inspirován selským vybavením našich předků. Obvykle je tento nábytek z masivu borovice, smrku, dubu nebo mahagonového dřeva. Má speciální úpravu z přírodního vosku, který jim dodává požadovaný vzhled. Vyrábí se v rozličných tvarech i barevných provedeních a lze jej namořit do různých odstínů. Úprava dřeva se provádí přírodními, ekologickými vosky a zdravotně nezávadnými laky.

I v současné době je tento nábytek stále trendy a není se čemu divit. Takzvaně starodávný nábytek se hodí do moderních, luxusně zařízených, ale i běžných domácností, což je jeho velkou devízou. V oblibě jsou rustikální postele, komody, skříně, židle, stoly, v podstatě veškerý nábytek.

Jaké jsou výhody rustikálního nábytku?

Rustikální nábytek sčítá hned několik výhod. Klíčovými je zejména vysoká pevnost, odolnost, dlouhá životnost, kvalita, zdravotní nezávadnost a 100% ekologičnost. Vyniká svou bytelností a specifickým vzhledem, který si zakládá na propracovanosti každého detailu.

Co si můžete z rustikálního nábytku pořídit?

V rustikálním stylu si dnes můžete pořídit všechny druhy nábytku, takže si jím můžete zařídit celý byt. Pro inspiraci jsme zavítali do internetového obchodu www.nabytek-aldo.cz, kde nás oslovila nabídka tohoto nábytku. Najdete zde rustikální skříně, komody, vitríny, stoly, židle, lavice, postele, celé sestavy i ostatní nábytek. Malou ochutnávku vám přinášíme již nyní, ale kompletní sortiment naleznete na uvedené adrese.

Tomuto stylu je třeba přizpůsobit i doplňky a další vybavení. Výborně se používá v kombinaci s celočalouněným nábytkem, díky čemuž docílíte modernějšího vzhledu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *