Terasová prkna mohou být bezúdržbová

Jakou podlahu zvolit na terasu? Spousta lidí vybere dlažbu, protože se zdá bezúdržbová. V dnešní době ovšem existují i jiné materiály, které nevyžadují téměř žádnou péči. Oproti dlažbě přitom nejsou tolik studené a tvrdé. Příkladem jsou dlaždice i prkna z dřevoplastu WPC.

WPC (Wood-Plastic-Composite) je materiálem moderní doby. Je ekologický, složený ze dřeva a polymeru. Hodí se pro dlažbu, zábradlí, ploty i terasy. V Česku se prodejem tohoto sortimentu zabývá společnost Nextwood.

 

To nejlepší ze dřeva i plastu

WPC kombinuje výhody dřeva i plastu, z obou materiálů si bere ty nejlepší vlastnosti. Plotovky, dlaždice a prkna jsou extrémně odolné vůči slunci, dešti, slané vodě, mrazu, dřevokazným houbám i hnilobě. Hodí se také do vlhkých prostředí, například k bazénu.

Na rozdíl od dřeva si na terase s podlahou z WPC nikdy nezadřete třísku, nebudou vás trápit ani úlomky a praskliny. Povrch je také protiskluzový, což ocení hlavně rodiče malých dětí.

 

Do budoucna žádná investice

I když může být pořizovací cena WPC prkna vyšší než cena klasického prkna, do budoucna jde o velmi chytrou investici. WPC materiály se totiž nemusí natírat, impregnovat ani olejovat, přesto si stále zachovávají svůj původní vzhled. Prvotní investice se tedy časem vrátí.

 

Šetrný k životnímu prostředí

WPC dlaždice, prkna a ploty jsou vyráběné z recyklovaných surovin. I když tedy na zahradě máte plast, nemusíte se bát, že by tím příroda trpěla. Ba naopak, díky dlouhé životnosti vám déle vydrží, takže nebudete produkovat tolik odpadu. Jelikož je materiál bezúdržbový, nemusíte na něj využívat žádné chemické přípravky.

Kolik by vás WPC podlaha stála?

To zjistíte velmi snadno, protože na webu Nextwood.cz mají kalkulačku. Zadáte si rozměry prostoru, vyberete materiál a víte, na čem jste. Montáž zvládne sám každý kutil, není potřeba žádné speciální nářadí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *