Už nyní máte strach z toho, že se v létě bude váš dům zase přehřívat?

Majitelé starších rodinných domů jsou letošní poměrně mírnou zimou jistě potěšeni., protože výdaje na vytápění nemusely být tak vysoké, jako v mrazivých zimách. Výrazně ušetřili i majitelé domů, kteří nemají na domě dostatečnou tepelnou izolaci. Je čas začít hledět dopředu – na léto. Vzpomínáte si ještě na loňská abnormální vedra a sucha? Podle meteorologů je vysoká pravděpodobnost toho, že letošní léto bude velmi podobné. Přehříval se v loni i váš dům a máte strach z toho, že letos to bude stejné?

 

Zateplete největší slabinu domu

Pokud chcete dům ochránit v létě před přehříváním, jediným efektivním řešením je jeho tepelná izolace. Ta brání pronikání tepla zvenčí do interiéru a v obytných částech domu dokáže udržet příjemné klima, i když jsou venku teploty velmi vysoké. Kdybyste ale nechávali zateplovat celý dům, vyšlo by vás to na několik set tisíc korun, což není zanedbatelná investice. Pokud nechcete takovou částku investovat, je třeba přijít na to, kde mají domy největší slabinu a zaměřit se na tyto prostory. Drtivá většina rodinných domů má společné slabé místo.

 

Teplo z rozpálených střech proniká dovnitř

Mezi nejúčinnější řešení, jak zabránit přehřívání interiéru rodinných domů, patří zateplení půdních prostor. Střešní krytina je v létě za slunečného počasí rozpálena do maximálních teplot. Z rozpálené střechy postupuje teplo na půdy a dále do obytných prostor domu. I jednoduchým a nenáročným zateplením podlahy ale můžete pronikání tepla od střechy do interiéru efektivně zabránit.

 

Jaký způsob je ten správný?

Pro zateplení půd jsou v současné době využívány různé izolační materiály i technologie provedení. Nejsnazším a zároveň nejefektivnějším řešením je aplikace foukané minerální vlny. Mezi nejkvalitnější druhy v této oblasti se řadí foukaná izolace Magmarelax. Ta dokáže na půdách vytvořit naprosto rovnoměrnou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů s vysokými izolačními schopnostmi. Vrstva nepropustí teplo dovnitř ani ven, což oceníte i v zimě, kdy bude vytvořenému teplu bránit, aby unikalo. Investované peníze se vám tak vrátí na úsporách za vytápění.

Detailní informace o tomto systému zateplení najdete na www.magmarelax.cz.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *