Výběr plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se těší velké oblibě z několika důvodů. Plovoucí podlahy získaly svůj název kvůli tomu, že jsou volně položeny bez použití jakýchkoliv lepidel. K důležitým faktorům, proč se tyto podlahy staly tak oblíbené patří především pevnost a mechanická odolnost tohoto podlahového řešení. Na rozdíl od ostatních podlahových krytin nehrozí shrnutí krytiny nebo odstávání okrajů.

Jaké jsou druhy plovoucích podlah?

Většina lidí si pod pojmem plovoucí podlaha vybaví laminátovou nebo dřevěnou podlahu. Do plovoucích podlah se řadí ale také podlahy korkové nebo linolea, které se nelepí a jsou skládané metodou suchého zámku. Korkové plovoucí podlahy a linolea jsou odolné, ekologické a vyrábí se vhodné pro alergiky. Pokud chcete mít doma něco extra, tak s korkovou podlahou nebo přírodním linoleem neuděláte chybu.

Kdo se raději drží ověřené klasiky, sáhne po laminátové nebo dřevěné podlaze. Jak ale vybrat tu nejvhodnější podlahovou krytinu? Výběr podlahy podléhá různým předpokladům. Směrodatná pro vás může být nejen cena, ale také vhodnost podlahy pro daný prostor a další očekávané nároky:

        životnost

        odolnost vůči mechanickému poškození

        náročnost údržby

        tepelně izolační vlastnosti

        vhodnost pro alergiky

        odolnost vůči vlhkosti

        tlumení hluku při nášlapu

        vhodnost pro použití podlahového vytápění


Z plovoucích podlah bývají nejčastěji používané laminátové nebo dřevěné podlahy. Každý z těchto druhů podlah má odlišné vlastnosti. Pokud jste na vážkách, kterou plavoucí podlahu zvolit, seznamte se dobře s výhodami i nevýhodami jednotlivých podlah.


1. Laminátová podlaha je levná, ale poměrně hlučná

Laminátové podlahy si získávají své příznivce především díky přijatelné ceně, snadné údržbě a velké odolnosti vůči mechanickému poškození. Hodí se díky tomu do každého interiéru a i do více vytížených prostor. Pro ideálně zvolenou laminátovou podlahu je důležité zvolit vhodnou zátěžovou třídu, která bude odpovídat namáhavosti prostoru.

Laminátovou podlahu sice nepoškrábete tak snadno jako dřevěnou podlahu, ale pokud už k nějakému poškození dojde, jen velmi obtížně se dá opravit. K nevýhodám laminátových podlah lze přiřadit také hlučnost při nakračování a vlastnost, že působí poněkud chladným dojmem. Laminátové plovoucí podlahy mají ale nesporně i spoustu kladných stránek. Jejich pořizovací cena je poměrně nízká, hodí se pro alergiky a pokládka je velice jednoduchá.


2. Dřevěná podlaha působí velkolepě, je ale náchylná na poškrábání

O jedinečné kráse dřevěné podlahy není pochyb. Bez ohledu na druh a barevný odstín dřeviny působí dřevěné podlahy velice příjemným dojmem a dokážou zútulnit každý interiér. Přírodní podlaha ze dřeva se pozná a velmi snadno si vás podmaní.

Dřevěné plovoucí podlahy se však nedají použít všude. Hodí se zejména do místností, které nejsou příliš namáhány. Nadměrné namáhání má na dřevěnou podlahu neblahý vliv, povrch se může ošoupat a poškrábat. Dobrou zprávou je, že na rozdíl od laminátové podlahy se ta dřevěná dá zbrousit a obnovit, že vypadá opět jako nová.

U dřevěných podlah hrozí také nestálost ve vlhkém prostředí. Nutné je proto zvolit kvalitní třívrstvou podlahu, která je dostatečně odolná.

Dřevěné podlahy mají výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti a jejich životnost je velmi vysoká. Za dřevěnou plovoucí podlahu zaplatíte více než za laminátovou podlahu, vyšší cena je však s ohledem na exkluzivitu materiálu opodstatněná.


3. Přírodní linoleum je extrémně odolné, ale nesnáší vlhkost

Do plovoucích podlah řadíme i přírodní linoleum, které se vyznačuje svojí vysokou odolností a ekologičností. Lino se vyrábí z čistě přírodního materiálu, je vhodné pro alergiky i astmatiky. Linoleum je k dostání v různých barevných variacích a zajímavých dekorech.

Linoleum je na dotyk hřejivé a měkké. Díky tomu se dá použít v různých prostorách. Při pokládání linolea je však nutné se vyhnout koupelnám a místnostem, kde se udržuje vlhkost. Pokládka linolea není složitá, ale vyžaduje velkou pečlivost a ještě důslednější přípravu. Před pokládkou lina je nutné dokonale vyhladit podklad, aby nevznikly žádné hrboly a nerovnosti.


4. Korkové podlahy vás potěší svojí tichostí, nejsou však barevně stálé

Jestli máte rádi nevšední prvky v interiéru, pak vás jistě osloví korková plovoucí podlaha. Korkové podlahy jsou čistě přírodní, odolné a pružné. Korek nepřitahuje ani nepohlcuje prach, proto se korkové podlahy dobře udržují a hodí se i pro alergiky. Našlapování po korkové podlaze je velmi příjemné. Povrch je měkký a teplý, při chůzi téměř bezhlučný.

Díky tomu se korkové podlahy hodí zejména do ložnic a dětských pokojů. U korkových podlah se udržuje jejich přirozený vzhled, barva i struktura. Korkové podlahy v přírodním stavu proto mohou reagovat na sluneční svit a jeho vlivem měnit svoji barvu. Počítat musíte proto s tím, že časem korková podlaha mírně zesvětlá.

Sex Cam

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *