Co vše si musíte připravit, pokud chcete žádat o hypotéku

hypoteka-300x243
Zařizování hypotéky rozhodně není nic jednoduchého, to si na začátku musí uvědomit každý, kdo chce o hypotéku žádat. Na jednání v bance je potřeba se připravit a přichystat si celou řadu dokumentů a různých potvrzení. Co vše je tedy potřeba?
 
Řádnou přípravou si ušetříte čas!
Pokud uvažujete o hypotéce, rozhodně nikam nespěchejte a vše si dobře promyslete. Zhodnoťte, jestli skutečně budete mít na splácení hypotéky – v opačném případě byste se mohli dostat do velkých problémů. Poměrně dobrou představu o tom, kolik budete splácet, vám může dát online hypoteční kalkulačka.
 
hypoteka-300x243Co si připravit k žádosti o hypotéce
K žádosti musíte předložit průkaz totožnosti. Může to být občanský průkaz nebo cestovní pas. Některé banky vyžadují průkazy dva – použít můžete i řidičský průkaz. U všech dokladů zkontrolujte jejich platnost! Banka po vás bude vyžadovat také potvrzení o výši příjmů – vydat vám ho musí zaměstnavatel. V případě, že podnikáte, musíte doložit daňové přiznání k dani z příjmů za poslední rok. Připravit si také musíte doklady o vašich výdajích. Doložit musíte všechny půjčky, kontokorent, případně výživné a další podobné výdaje. K doložení výdajů někdy postačí jen bankovní výpis. Potřebovat budete i další dokumenty jako je výpis z katastru a smlouva o smlouvě budoucí kupní. Pokud chcete hypotéku na stavbu, měli byste doložit také projektovou dokumentaci, stavební povolení nebo ohlášku, územní rozhodnutí a další. Kompletní informace o tom, jaké dokumenty jsou potřeba, najdete ve videu zde.
 
TIP – pokud si chcete ušetřit čas při jednání v bance i při vyřizování dokumentů, můžete a to poměrně snadno. Kontaktovat můžete makléře z Gepard Finance, kteří za vás většinu dokumentace zajistí a pomohou vám v celém procesu vyřizování hypotéky. Pomohou vám také sjednat výhodnější podmínky.
 
gep
 
Více informací najdete na www.gpf.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *