Nejlevnější hypotéka na trhu

Bydlet ve vlastním domě nebo bytě je snem, který nemusí být zase tak náročný na samotné splnění. Dnes totiž existuje několik možností samotného financování, mezi které patří i hypotéka na bydlení, o které získáte více zde. Samozřejmě stejně jako u celé řady jiných úvěrů, i hypotéky každý z nás chce, aby byla co možná nejvýhodnější. V daném směru je tedy dobré zaměřit se na několik základních věcí, mezi které rozhodně patří:

 

  • Výše poplatkůspojených sposkytnutím hypotéky
  • Výše poplatkůspojených svedením hypotečního účtu
  • Výše úrokůzposkytnutésumy
  • Délka fixace a možnosti refinancování

 

Vše si důkladně promyslete

Je dobré pamatovat, že hypotéka je závazkem na několik desítek let, a tak všechno hraje důležitou roli. Třeba i každá desetina úroku, která může v souvislosti s celkovou částkou znamenat možnost úspory i několika tisíc. V tomto směru doporučujeme srovnání hypoték, kdy si uděláte jasný obrázek nejenom o úrokových sazbách, ale i dalších podmínkách. Mezi ty mohou patřit již zmíněné poplatky, ale u délky fixací, díky kterým tak máte zmrazenou úrokovou sazbu, jakou jste si sjednali ve vaší samotné smlouvě.

 

Zvýhodnit lze i vaši stávající hypotéku

Co ale dělat v situaci, kdy již hypotéku máte, a již ji pravidelně splácíte? Ani v takových případech se není třeba bát toho, že by nešla zvýhodnit. A to dokonce tak, že by se jednalo o tu nejvýhodnější na trhu. I v této chvíli můžete srovnání hypoték využít. Prvně klikni sem, jelikož jedině tak získáte daný přehled o tom, zda ji zvýhodnit skutečně lze. Následně už se stačí informovat jenom o možnostech refinancování, tedy převedení celé nesplacené částky jinam. Výhodu má celý proces samozřejmě v tom, že bude na hypotéku aplikován mnohem menší úrok, což může znamenat úsporu třeba i ve výši několika desítek tisíc korun. A takto lze refinancovat i několikrát.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *