Proč jsou hliníková okna dražší, než plastová?

136445983501-cs
Výběr správného materiálu pro okno je prvním krokem k nákupu kvalitních oken. Ještě, než začneme vybírat materiál pro nové okno, musíte si nejprve musíte uvědomit, zda pro vás je důležitější spíše cena nebo kvalita. Jestli jsou pro vás kvalita a odolnost opravdu důležitými vlastnostmi, volba by měla být jednoduchá. Správnou volbou v tomto případě jsou hliníková okna. Samozřejmě nechceme tvrdit, že by plastová okna byla nekvalitní. Ovšem plast je materiál s omezenými možnostmi. Takových hodnot jako hliník dosahovat prostě nemůže. Z fyzikálního hlediska složení to prostě není možné.
 
Opravdu hliník vyčnívá kvalitou nad ostatními materiály?
Hlavní a nejdůležitější rozdíl mezi hliníkem a ostatními materiály je především v samotné odolnosti a pevnosti materiálu. Statická odolnost a maximální únosnost jsou pro hliník naprosto přirozené vlastnosti. Dřevo a plast nemohou v těchto ohledech hliníku vyrovnat a to dokonce ani v té nejvyšší kvalitě materiálu. Maximální odolnost zůstává zajištěna i při velkých rozměrech oken a prosklených stěn, ve kterých by plastová a dřevěná okna nemohla být vyrobena. Hliníkové profily na okna nemusí být ani vyráběny v takových tloušťkách. Jsou mnohem užší, což zaručuje jejich lepší vzhled. I když se hliník řadí do skupiny kovů, nepodléhá povětrnostním vlivům ani korozi. Ovšem jako kov je plně recyklovatelný.
 
Tepelně-izolační vlastnosti jsou také skvělé
U oken samozřejmě není důležitá pouze odolnost. Velmi důležité z hlediska úspor jsou především jejich izolační vlastnosti. Zde je potřeba volit takové výrobce oken, kteří dokáží vyrobit opravdu kvalitní a úsporná okna. Hliníková okna společnosti BOHEMIA PLAST GROUP s.r. o. jsou schopna dosahovat izolačních vlastností – Uf : 1,0 až 2,2 W/m2 K. Záleží pouze na vás, jako požadavky budete na izolaci mít. Všechny druhy oken od této společnosti mohou být osazeny izolačními dvojskly nebo trojskly. Na kvalitě skla také záleží. Proto vám v této oblasti nabízíme možnost výběru upravených skel e zvýšenými vlastnostmi. Jedná se o skla s tepelnou ochranou, protisluneční skla, protihluková skla, bezpečnostně-izolační skla nebo skla s povlakem IPLUS LS.
 136445983501-cs
Kompletní informace a nabídku hliníkových oken najdete na www.hlinikoveokno.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *