Domovní ČOV šetří životní prostředí

Ekologie jako věda vešla ve známost relativně pozdě. Nahlas se o ní začalo hovořit až ve druhé polovině 20. století, kdy se začal sledovat a potažmo řešit vliv člověka na přírodu, biosféru a zemské ekosystémy. Oč později se začalo vnímat umělé přetvoření krajiny drancované člověkem, o to silněji byly vyvíjeny tlaky na skloubení ochrany přírody s udržitelným rozvojem.

Po letech intenzivních opatření proti znečišťování ovzduší, vod a řešení odpadů má ekologie největší rezervy v globálním celosvětovém měřítku a v autekologii, tedy vztahu jedince ke svému okolí. Příkladem je problematika odpadních vod z domácností, které sice vyprodukuje zařízení s nejvyššími energetickými štítky (jako myčka, pračka), ale nikdo už dlouhá desetiletí neřešil, kam se voda plná chemikálií a saponátů vypustí a co se děje dál.

 

Odpovědné chování na prvním místě

Doba rádoby nevědomostí je naštěstí fuč a dnes se můžeme k problematice odpadních vod postavit čelem. Řešením jsou domovní ČOV, které jsou kapacitně dimenzovány na počet osob i spotřebičů. Výhodou čističek odpadních vod je vyhovění všem legislativním a ekologickým parametrům. Technikálie domovních ČOV jsou přizpůsobeny k napojení na kanalizaci, k užití retenční nádrže, v úvahu připadá ČOV se vsakem nebo biologický septik.

 

Nechte si poradit od profíků

Výběr vhodného řešení je nejlépe řešit s týmem odborníků, kteří se na čističky odpadních vod specializují. Prvotní konzultace je zdarma. Odborný technik se přijede podívat přímo na místo určení a navrhne nejlepší možné řešení pro konkrétní typ nemovitosti. Vezme v úvahu stavební  i terénní úpravy a hydrogeologické podmínky.

 

Dvě mouchy jednou ranou

Vyškolené profíky nezaskočí žádná těžkost, ani peripetie. Za roky praxe již viděli hodně nesnází, které dokázaly technicky i úředně vyřešit. Poté, co se podaří vypracovat projekt a získat úřední povolení, již nic nebrání samotné stavbě. Kriteria pro výběr domovní čistírny jsou: Místo, kde se bude čistit, počet osob využívajících čističku, koho bude domácí čistírna obsluhovat, způsob vypouštění přečištěných odpadních vod, legislativa, způsob povolení domovní ČOV, využívání vyčištěné vody, náklady na pořízení a údržbu, servis a kvalita.

Čistírna odpadních vod si perfektně poradí se močovinou, chemikáliemi, nečistotami i mastnotou. Lidově řečeno oddělí zrno od plev. Zbytnou vodu pak vrací třemi způsoby (do kanalizace, povrchových a podzemních vod) zpátky do krajiny. Opatřete svůj domov moderní ČOVkou a patřete k těm, kterým není ekologie a budoucnost planety lhostejná.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *