Stačí vašemu objektu jen klasické zateplení nebo potřebuje něco víc?

Pro novou fasádu na rodinném domě, bytovém domě nebo na komerčním objektu se můžete rozhodnout z mnoha různých důvodů. Tím prvním je bezpochyby vzhled. Staré fasády již nevypadají příliš hezky a na designu a vzhledu celé budovy v dnešní době velice záleží. Tím druhým je zlepšení izolačních vlastností budovy, zejména tepelně-izolačních. Musíme ale zvážit, zda klasické zateplení bude budovám stačit a zda nebude náhodou také důvodem dalších problémů.
 
V čem jen klasické zateplení nestačí?
Zateplení fasády objektu samozřejmě zvýší jeho tepelně-izolační vlastnosti. Z budovy neuniká tolik tepla a vy šetříte energie. Ovšem může být také příčinou dalších problémů. Zejména v oblasti vlhkosti. Dům se po zateplení naprosto uzavře a nedýchá. Hrozí riziko vzniku vlhkosti nebo dokonce plísní. Zateplené objekty (zejména starší), se s vlhkostí vyrovnávají jen velice těžko. Naštěstí existují druhy fasády, které dokáží s vlhkostí skvěle bojovat. Jedná se o odvětrávané fasády.
 
cetris
 
Co je nejdůležitější součástí odvětrávaných fasád?
Vlhkost uvnitř budov se musí dostat ven. Kvůli klasické fasádě to ale není možné. A právě proto je moderní variantou odvětrávaná fasáda. Odvětrávané fasády jsou ideální variantou pro fasády a zlepšení jejich tepelně-izolačních vlastností, zvukově-izolačních vlastností, odolnosti proti povětrnostním vlivům a také umožňují pronikání vlhkosti ven z budovy, ale žádnou nepouštějí dovnitř. Díky moderním technologiím a materiálům, jsou také krásné na pohled a jejich konstrukce je pevná. Jednou z nejdůležitějších součástí odvětrávaných fasád jsou stavební desky.
 
odvětraná fasáda
 
CETRIS desky jsou ideální!
Specialistou na výrobu fasádních desek je společnost CIDEM Hranice,a s., divize CETRIS. Právě cementotřískové desky CETRIS jsou ideálním materiálem pro obložení odvětrávaných fasád. Přímo pro tento druh využití můžete volit ze dvou montážních variant CETRIS  desek. První z nich jsou desky s přiznanou vodorovnou a svislou spárou mezi jednotlivými formáty -tzv. VARIO. Druhou variantou jsou desky s přeloženou vodorovnou spárou a přiznanou svislou spárou – tzv. PLANK.
 
odvětraná fasáda
 
Kompletní informace o deskách CETRIS a jejich využití naleznete na www.cetris.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *