6 detailů, které vám zjednoduší stavbu

Rozhodli jste se stavět a máte strach z toho, co vše vás při zařizování stavby čeká? Zjednodušte si už na začátku věci, které by vás mohli později trápit. Zaměřte se na detaily, díky kterým ušetříte výraznou část vašeho rodinného rozpočtu.

 

1) Chytře zvolený plot

Jednou z prvních věcí, které byste měli udělat, pokud si pořídíte nový pozemek, je jeho oplocení. Zabráníte tak nezvaným hostům a nepříjemným návštěvám. Pokud máte navíc na pozemku složený stavební materiál, tak jej snadněji uchráníte před zloději. Vyberte si například wpc plot, který vypadá skvěle na pohled, ale je s ním méně práce než se dřevem. Navíc má dlouhou životnost, nemusíte jej natírat, brousit ani se o něj nijak víc starat.

 

2) Bazén na začátku

Pokud jste se rozhodli, že chcete mít například za domem bazén, investujte do jeho výstavby už na začátku. Ušetříte za práci dělníků i strojů, které jsou na pozemku už při výstavbě. Navíc se vám bazén bude stavět mnohem lépe s využitím volnějšího prostoru a místa. Při stavbě základové desky, kdy se betonuje, využijete vybetonování prostoru i pro bazén.

 

3) Prostorná terasa

Už při návrhu svého vysněného bydlení myslete na to, kam přesně umístit terasu. Získáte tak prostor navíc a například menší kuchyni v domě můžete zvětšit venkovní kuchyni. V současné době není problém terasu zastřešit a také zastínit žaluziemi. Zajímavým nápadem je také zimní zahrada, která je vlastně zasklenou terasou. Na podlahu použijte opět materiál dřevoplastu. Dřevoplastová prkna vám dlouho vydrží a nepotřebují přílišnou péči.

 

4) Zahradní domek

Plánujete-li funkční zahradu, kde chcete pěstovat ovoce i zeleninu, budete potřebovat zahradní nářadí. Postavte tedy zahradní domek například z materiálu, který vám zbude ze stavby. Pokud postavíte větší zahradní domek, můžete do něj uklízet i zahradní nábytek.

 

5) Garáž v domě

Majitelé auta většinou počítají s garáží u domu. Pokud však bude garáž v domě, budete v ní mít příjemněji a z části garáže tak postavit například dílnu. Garáž, jako součást domu je výhodná také v případě kdy dům zateplujete. Oceníte i přístup z auta rovnou do kuchyně, když například nesete nákup.

 

6) Vhodné materiály

Při stavbě domu se vždy zajímejte o materiály, které jsou nejen kvalitní, ale mají také dlouhou životnost. Ověřeným materiálem je například dřevoplast, ze kterého se vyrábí wpc ploty a wpc prkna. S tímto materiálem postavíte terasu i funkční zahradu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *