Nastává nejvyšší čas na realizaci bazénu, chcete-li se v něm koupat ještě v letošní sezoně

Vypadá to, že letošní rok stráví většina českých občanů v tuzemsku a nevydá se na dovolenou do zahraničí. Jde o situaci v důsledku koronavirové krize, kdy jsou cesty do zahraničí omezené, případně do některých zemí zcela zakázané. Více času tak možná strávíte doma i vy. Proto je dobré myslet na způsob, jak si doma udělat maximální pohodlí. Přispět k tomu může zahradní bazén. Právě nyní je nejvyšší čas na jeho realizaci, chcete-li se v něm koupat ještě tuto sezonu.

 

Jaké bazény jsou nyní v kurzu?

Výhodou domácího bazénu je možnost koupat se bez omezení, kdykoliv vás napadne. Nemusíte nikam cestovat, stačí si vyjít na zahradu u domu. Aktuálně jsou nejoblíbenější zapuštěné bazény, protože se dají za určitých podmínek využívat prakticky celoročně, mají-li zastřešení a vytápění.

Pokud jde o modely, hrají prim přelivové bazény, u nichž se kopíruje systém z klasických veřejných bazénů. Voda se filtruje tak, že nejprve odteče přes kanálky po stranách bazénu do nádržky, kde dochází k samotné filtraci. Alternativou jsou skimmerové bazény. V jejich případě se voda při čištění přímo nasává pomocí motůrku do nádrže, kde se následně provádí její filtrace, načež se vrací zpět do bazénu.

Do venkovních prostor se vyplatí zvolit bazény vypláštěné těžkou fólií. Ta zajistí nepropustnost, zároveň zlepší odolnost a životnost celého bazénu. Vzhledem k praktičnosti nejde o nijak zásadní investici.

 

Na bazény od Albixon je spolehnutí

V tuzemsku má nejedna rodina bazén Albixon. Modely od této firmy jsou velmi oblíbené pro své vynikající vlastnosti. Zároveň jde o cenově dostupné bazény, které můžete mít na vlastní zahradě či přímo v domě už během několika týdnů od objednání. Stále je tedy ještě čas stihnout letošní hlavní koupací sezonu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *