Umělý živý plot a jaké je jeho využití

V posledních letech se takzvané rostlinné domy staly obrovským hitem po celém světě. A děkovat za něj můžeme hlavně tropickým oblastem, kde se tento designový prvek zrodil. Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak by to vypadalo, kdybyste do svého interiéru přidali umělé květiny? A co takhle celá stěna pokrytá bezúdržbovými rostlinami? Nevíte, o čem je řeč? Umělý živý plot. Zvláštní trend, který už nějaký ten pátek dobývá svět bytového designu.

 

Koupelna či obývací pokoj, své místo si najde

Každý, kdo aspoň jednou vyrazil na dovolenou do tropů, postřehnul jak si architekti a designéři pohráli s konceptem tropického ráje a přidali umělé rostliny téměř všude, kde to šlo. Často se tak umělý živý plot objevil například přes celou jednu stěnu v koupelně, odkud se později dostal i do samotného pokoje. Díky nulové údržbě se tento trend stal velice populární.

 

Kde se pohybuje cena?

Jak již bylo zmíněno, umělý živý plot se stane vaším oblíbencem už jen kvůli faktu, že nevyžaduje žádnou péči. Vaším jediným úkolem je vybrat si správný typ, umístit ho na pečlivě zvolené místo a zbytek už necháte na něm. Cena se liší podle druhu umělé rostliny, kterou si vyberete a její délky. Průměrně začíná někde na dvou stovkách.

 

Běžné využití živého plotu

Většina lidí zná umělý živý plot pravděpodobně jako zahradní dekoraci, která má za úkol dodat zahradě či balkónu trochu více soukromí. I zde ale můžete kouzlit a vytvořit poměrně jednoduše něco nového a netradičního. Dá se skvěle využít i na venkovních stěnách, takže si díky němu můžete například na balkóně vytvořit soukromou oázu klidu.

Hlavní je vědět, že představivosti se meze nekladou, tak nebojte experimentovat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *