Jaký si pořídit nábytek a doplňky na zahradu, aby vám během sezony grilování nic nechybělo?

Přestože léto se pomalu, ale jistě chýlí ke konci, sezona grilování na zahradách u rodinných domů ještě rozhodně bude pokračovat i během podzimních měsíců. Právě na podzim má posezení s přáteli a rodinnými příslušníky venku u dobrého jídla své jedinečné kouzlo. K tomu, abyste si jej mohli náležitě vychutnat, nesmí na zahradě chybět několik důležitých věcí.

 

Zahradní židle a stůl

Základem je samozřejmě dobré posezení. Zahradní nábytek se má skládat spíše z jednodušších a odolnějších prvků. Volte tedy zejména dřevěné stoly a židle, případně křesla. Lze je doplnit o polstry, které pak při nepříznivém počasí uskladníte doma, nebo si k jejich úschově můžete pořídit speciální zahradní doplňky v podobě dřevěných truhliček a beden, jež je ochrání před dešťovými kapkami.

Pokud jde o dřevěný zahradní nábytek, důležitá je jeho impregnace, aby dobře odolával vlhku. Použít k tomu lze zahradní doplňky v podobě různých olejových nátěrů, kterými venkovní zahradní nábytek jednoduše natřete a necháte zaschnout.

 

Vybavení pro přípravu pokrmů na zahradě

V případě, že se chystáte připravovat pro sebe a hosty nějaké to pohoštění, určitě se vám bude hodit speciální zahradní kuchyň, jež se dá pořídit vcelku. Díky ní si pak budete moci vytvořit pokrmy minimálně ve stejné kvalitě, jako když vaříte přímo doma. Chybět samozřejmě nesmí ani kvalitní zahradní gril. Při jeho pořizování si promyslete, zda se hodí spíše elektrický model, nebo dáte z ekonomických či jiných důvodů přednost raději plynové, potažmo tradiční variantě na dřevěné uhlí.

 

Další praktické doplňky na zahradu

K nezbytným zahradním doplňkům, které vám zpříjemní posezení, rozhodně patří také slunečník. Zejména v okamžiku, kdy nedisponujete krytou terasou, v níž se můžete schovat před případným deštěm či slunečními paprsky. Alternativou ke slunečníku je pak zahradní stan, který lze využít třeba i při přípravě jídel apod.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *