Kvalitní plot je základ každého domu, ten nabízí i HK ploty

Moderní a designově dokonalý plot je jistě potěšením nejen pro samotného majitele domu, ale i kolemjdoucích. Lidé se totiž od pradávna tak trochu chtějí odlišovat, chtějí být jiní, než ti ostatní a tak si pořizují nejen nová auta, honosné vily, ale také designové a originální oplocení. Ovšem není plot jako plot. Mnozí si oplocení, třeba od firmy HK ploty, představují jen jako jednoduchou laťkovou strukturu, která provizorně odděluje pozemek nebo spíš krásně pěstovaný trávník od zahrádkářského místečka na pěstování rajčat. Lidé si ale také pořídí živý plot, který jim sice oddělí pomyslnou část zahrady, ale o nedobytné pevnosti v tomhle případě nemůže být ani řeč.

Co je tedy plot a jaké plní funkce

Oplocení může být z různých materiálů a může plnit také různé funkce. Jde ale především o ohraničení určité části pozemku, takže, i když není plot označen nebo není na něm cedulka s nápisem: Tady bydlím já!, jde v podstatě o hranici území, kam nikdo nepovolaný nesmí. Je třeba ale také dodat, že plot není jen pár hranolů natřených na modro. Plot plní také estetickou funkci. Znamená to, že každý takový plot by se měl dobře hodit k danému objektu, protože je jeho součástí. Navíc je každé oplocení realizováno tak, aby se zvědavé oči sousedů nedívaly zrovna tam, kam nemají.

Kovové a hliníkové ploty od firmy HK ploty

K těm nejpoužívanějším plotům bezesporu patří kovové ploty, které mají vysokou životnost a jsou velice pevné. Kov je silný materiál, které se ale dá dobře zkombinovat s jinými materiály a spole tak tvoří dokonalé oplocení každého domu. Například v kombinaci se dřevem má majitel skvělý design plotu, který je zároveň bezpečnou základnou před nezvanými hosty. V mnoha směrech se takový kovový plot dá s trochou fantazie a párem šikovných rukou přetvořit na dokonale designový a originální plot.

Do této sekce se řadí také drátěné oplocení, které patří k nejpoužívanějším a nejlevnějším variantám. Ale i tady je třeba uchycení na podpůrné sloupy, které by měly být rovněž z kovového materiálu. Co se týká hliníkových plotů, jsou to ploty, které lze vídat zejména u moderních staveb. Dobře kombinují s betonovými sloupy a společně vytvářejí pevnou strukturu, která chrání objekt.

Dřevěné ploty nabízí i HK ploty

Stálicí mezi ploty je samozřejmě dřevěný plot, které se hodí téměř ke každému domu. Lidé již v minulosti používali dřevo jako dokonalý stavební materiál a i tady se osvědčilo, jako výborné řešení pro oplocení pozemnku. V současné době lze zakoupit hotové dřevěné díly v podobě hranolů, desek nebo latí a vytvořit si tak krádný dřevěný plot dle své fantazie. Je třeba myslet i na to, že plot ze dřeva musí být dobře ošetřen lazurou nebo barvou, aby byl chráněn před vlivem povětrnostních podmínek, ale také před hnilobou a před škůdci.

Gaionové ploty

Slovo „gabion“ má francouzský původ a doslovně se překládá jako „velká klec“. Toto je název kovové sítě, která může mít téměř jakýkoli tvar, s jakoukoli výplní, lze je umístit buď jako základná sloupy nebo jako designové oplocení. Gabiony absorbují vodu bez poškození a jsou také realizovány ve formě rovnoběžnostěn, čímž posilují strmé břehy, svahy, stěny a vytváří z nich vysoké ploty.

Betonové ploty mají v protfoliu také HK ploty

Cihla nebo beton jsou pevným stavebním materiálem, který se hodí právě pro realizaci základních sloupů každého oplocení. V kombinaci se dřevem, kovem, ale i s gaiony tak majitel získá dokonalou pevnou hradbu, která neodolá žádnému protivníkovi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *