Ploty – stylová ochrana vašeho soukromí

Mnoho lidí podceňuje fakt, že plot je tím prvním, co kolemjdoucí z vašeho domu uvidí. Nestačí tedy pouze dokonale upravená zahrada a hezká fasáda, je potřeba si pořídit i dostatečně reprezentativní plot. Krom toho, že by měl plot hezky vypadat, je rovněž nutné, aby poskytoval majitelům dostatečné zabezpečení – samozřejmě není potřeba kolem domu hned stavět vysoké ploty, ale minimálně jeden bezpečnostní prvek (např. ostré zakončení plotových dílců) zabraňující jejich snadnému přelezení by určitě na plotě být měl.

Důležitou součástí každého plotu jsou vstupní brány, a to jak ty pro vjezd aut, tak i branky pro vstup chodců. Ty by měly být co nejvíce v souladu s celkovým charakterem plotu – obzvlášť dobře vypadá třeba kombinace kovové branky a kamenných plotových sloupků. Trendem posledních let jsou automaticky otevíratelné posuvné brány, obzvláště majestátně pak vypadají i dvoukřídlé brány.

 

Není nad tradiční dřevěné ploty

O možnosti pořídit si kovové ploty jsme se již zmiňovali. Ploty z jakých dalších materiálů můžete koupit? Nestárnoucí klasikou jsou rozhodně dřevěné ploty, které v kombinaci s okolní přírodou vypadají vždy naprosto fantasticky. Hodí se přitom jak ke starším chalupám, tak i moderním rodinným domům. Jejich výhodou je rovněž skutečnost, že se dají snadno opravovat a renovovat, vydrží vám tedy klidně dlouhé desítky let.

Ať už se rozhodnete pro plot z jakéhokoliv materiálu, je potřeba vždy dbát zejména na to, aby byl dostatečně odolný. A to nejenom před poškozením od zlodějů, ale rovněž i před působením negativních vlivů počasí. Kvalitnímu plotu tedy nesmí vadit déšť, sníh, ani jiné nevlídnosti počasí. Jen tak totiž dokáže přečkat po celý rok venku bez úhony. Důležitá je i jeho vysoká pevnost – ani silný vítr by kvalitní plot neměl vyvrátit, byť v tomto případě je samozřejmě důležité i dobře provedené ukotvení plotu.

 

Příslušenství k plotům dokáže zvýšit zabezpečení domu

K plotům se dá sehnat i celá řada příslušenství, které vám pomůže se zabezpečením vaší nemovitosti. Pořídit si například můžete bezpečnostní zámek na branku, který znemožní zlodějům případné vloupání. Samozřejmostí je taktéž možnost si pořídit příslušenství k plotovým branám – od bezpečnostních fotobuněk zamezujících předčasné zavření brány až po klíčový spínač.

Ceny branek a brán k plotům se poté pohybují nejčastěji od 1 do 3 tisíc korun. V případě jednoho metru plotového pletiva je pak potřeba počítat minimálně s 250 korunami, v případě dřevěných planěk pak se 400 korunami. Do výsledné ceny plotu je potom ještě potřeba přičíst cenu za nákup plotových sloupků, tedy minimálně 100 Kč za jeden, a náklady na montáž.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *