Betonové obrubníky a jejich využití

Betonové produkty jsou stále vyhledávanějším zbožím i pro majitele rodinných domů. Ucelené a elegantní systémy dlažeb, obrubníků, palisád, svahovek a desítek dalších druhů zboží umožňují majitelům zahrad proměnit obyčejnou zahradu v architektonický skvost. V dnešním článku se detailněji zaměříme na betonové obrubníky a jejich využití. Představíme si druhy obrubníků, možnosti realizace jednotlivých typů. Nakonec přidáme i jednu netradiční možnost využití.

 

Obrubníky zahradní

U rodinných domů jsou zahradní betonové obrubníky zřejmě nejvyužívanějším druhem. Slouží jako oddělovací prvek chodníčků a zahradních cest od trávníků a záhonů na zahradách. Za základní druh zahradního obrubníku je považován obrubník s rozměry DxŠxV – 1000x50x25mm s hladkou strukturou a zaoblenou vrchní částí. Spodní část obrubníku se usadí do betonového podloží, aby držel na svém místě.


Nejen hladké, ale i se strukturou

Hladký povrch obrubníku je považován za základní druh. Zahradní obrubníky v současnosti nabízí ale mnohem pestřejší výběr designů. Kdo chce mít originální zahradu, jistě si vybere například obrubník v designu břidlicového lemu, obrubník z betonu v imitaci dřevěných trámků nebo obrubníky s netradičním řešením horní hrany – trojúhelníkové stříšky nebo oblouky na vrchní části. Velkou nabídku originálních variant zahradních obrubníků nabízí společnost Presbeton. Samozřejmostí je u většiny modelů možnost volby různého barevného provedení betonu, pokud nemáte rádi klasickou šedou barvu.


Zahrada do svahu? Kaskády z obrubníků!

Máte část vaší zahrady do kopce, ať už mírnějšího nebo strmějšího? Přemýšlíte, jak tuto situaci vyřešit efektivně a zároveň elegantně. Nechcete si nechat rozjezdit celou zahradu bagrem, který ji srovná do roviny, ale pak je třeba položit nová vrstva trávy? Řešením mohou být kaskády na zahradě, které vypadají velmi elegantně a jsou moderním řešením. Kaskádovitou zahradu ze svahu zvládnete realizovat sami svépomocí. Stačí jen ukopávat části svahu a rovnat je do roviny. Pro oddělení jednotlivých kaskád stačí využít jen obrubníky z betonu. Pokud je svah strmější, doporučujeme místo obrubníků využít betonové svahovky. Každá kaskáda může mít odlišné využití. v jedné budou záhonky, v druhé posezení, ve třetí okrasné stromy a dále je to na vás.

Pro kompletní nabídku kvalitních betonových obrubníků navštivte www.presbeton.cz.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *