Bojujete se škůdci na stromech a keřích? Pomůže vám zádový tlakový postřikovač

Možná se vám už také stalo, že jste se radovali ze skvěle vypadajících nakvetených stromů, jež nepoškodily mrazíky, později z prvních maličkých plodů, které však záhy začaly brát „za své“. Důvodem jsou velmi často škůdci v mnoha jejich podobách. Účinných zbraní, jak se před nimi bránit, je několik, ale k nejúčinnějším patří postřikování. Před nemocemi a škůdci můžeme stromy chránit preventivně, nebo jakmile spatříme „problém“.

 

Na mšice bez chemie

Aby byl váš boj se mšicemi účinný, nemusíte používat chemické přípravky. Zvláště, když už jsou na stromech plody, a mšice vám likvidují lístky, nebo celé olistěné nové větvičky, dojde velmi rychle k strádání stromu a vlivu na úrodu. Plůdky mohou začít padat, ovadat, stromu se jednoduše nedaří. Obrovské kolonie mšic spolu s mravenci dovedou udělat za pár dnů obrovskou paseku.

Připravit si můžete doma za pár korun účinný postřik, s nímž se zbavíte mšic nejen na stromech, ale i na okrasných květinách, keřících, nebo kdekoli jinde, kde vám vadí, škodí. Stačí smíchat klasický přípravek na nádobí s vodou. Nemusíte vůbec použít velké množství saponátu, stačí pár kapek do malého tlakového postřikovače, nebo malá štamprle do velkého zádového tlakového postřikovače. Bohatá pěna, která vzniká postřikováním, je účinná a škůdcům vadí.

 

Postřik zopakujte za pár dnů znovu

Ne všechny mšice většinou po prvním postřiku uhynou. Některým se jako zázrakem podaří přežít, a tak je dobré za dva dny stromy, kvítka nebo keře zkontrolovat a případně postřik zopakovat. Domácí přípravek na mšice můžete namíchat přímo v tlakovém postřikovači, ať už půjde o ruční, litrový postřikovač, nebo velký zádový.

V případě, že už strom plodí, postřikujte byť tímto šetrným saponátovým postřikem, co nejméně je možné.

Kvalitní zádové i ruční tlakové postřikovače najdete na zahradaaty.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *