Vybudovat dřevěnou terasu není zase tak složité

Každý majitel zahrady by měl alespoň uvažovat o možnosti postavit si na svém pozemku terasu. Je jedno, jestli bude součástí domu nebo kdekoliv jinde. Takovýto počin se vždy vyplatí.

Nejenže se tak zvýší cena celé parcely, ale zároveň tím vznikne místo, které bude vhodné k mnoha účelům, hlavně tedy k odpočinku.

 

Dřevo, nebo něco jiného?

Prvním krokem je vždy výběr vhodného materiálu. Na rovinatých pozemcích se rozhodně vyplatí uvažovat o přírodním kameni, potažmo betonu. Ten může být litý, ale vizuálně zajímavější je určitě betonová dlažba. Ta má výhodu v tom, že na sebe může vzít celou řadu podob. Prodává se totiž v nepřeberném množství dekorů.

Problém je, že když není terén dostatečně rovný, je potřeba se o to postarat, což je pracné a v případě velkého svahu dokonce i dost drahé, jelikož pouze lopatami se tato záležitost vyřešit nedá. Někomu může připadat jako negativum i fakt, že beton a kámen jsou poměrně studené materiály, takže chodit po nich bosky není pro každého.

Povrch dřeva je na druhou stranu hřejivý, zvláště pak za slunečného počasí. Také se s touto surovinou docela dobře pracuje a v naprosté většině případů se k větším úpravám pozemku nepřistupuje, zvláště se správným vybavením.

Nejedná se sice o tak houževnatý materiál, jako jsou kámen a beton, avšak toto se dá snadno dohnat, a sice pomocí ochranných nátěrů. Je tedy jen málo důvodů, proč si nezvolit právě dřevo.

 

Snadnější práce s vhodným nářadím

Jak již bylo naznačeno výše, práce se dřevem jde docela od ruky. Dost tomu mohou pomoci různé moderní nástroje typu rektifikační terče, které mají za úkol udržet podlahu v rovině, případně distanční podložky. Ty se zase používají proto, aby konstrukce nezačala vlhnout a následně chřadnout. Ještě důležitější úlohu potom mají nerezové vruty, bez kterých se nic složitého nedá postavit.

Tyto nástroje lze koupit víceméně v jakémkoliv obchodu se stavebninami, nicméně kdo chce kvalitu za příznivou cenu, ten jde na Gardina.cz.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *