Co dělat, aby zahradní altán působil esteticky?

Pokud jste se již rozhodli a vaši zahradu zdobí zahradní domek nebo zahradní altán, pak je čas popřemýšlet, jak byste mohli tyto mini stavby dozdobit a celý prostor v okolí domu ještě více zkrášlit.

Na estetiku nepochybně působí již samotné umístění zahradního domku nebo altánu. Pokud máte na pozemku nádherný vysoký a košatý strom, pak nemusíte trápit. Umístěte zahradní domek přímo pod korunu tohoto stromu a máte vlastní zahradní domek jako z pohádky.

 

Vyzdobte si altán květinami

Příroda je v tomto případě vynikajícím pomocníkem a i v tomto případě hraje důležitou roli. Květiny ještě nikdy nezradily a je to tak i tentokrát. Představte si zahradní altán, který je obklopen rozmanitými květinami, ať posazenými v zemi nebo v závěsných květináčích. Nejenže s sebou přinášejí nádhernou barevnost, ale dokážou skrýt i jakékoli nedostatky. Věnujte květinám dostatek prostoru, aby se mohly rozbujet a tak vytvořte dojem naprosto přirozeného prostředí. Zvolit můžete také popínavé rostliny, které se vytáhnou doslova do výšin a váš zahradní altán nebo zahradní domek zahalí do „květinové mlhy“, zároveň mohou být alternativou k dosažení stínu na terase altánu.

 

Při výběru altánku si nechte poradit

S výběrem altánu či domku vám s radostí pomůže MůjAltán. V nabídce mají produkty vyráběné pouze z kvalitního dřeva. I když je zahradní domek nebo zahradní altán opravdu kvalitní a nedá se jim nic vytknout, o barevnosti se moc mluvit nedá. Všichni přece víme, že dřevo má své specifické odstíny, což ale neznamená, že tento vzhled je neměnný. Neobávejte se barev a zkrášlete tak svou zahradu. I toto je cesta jak lze dekorovat a zlepšovat. Modrá, žlutá nebo cihlová, i takové barvy může mít váš altán. Například modrá barva prostor opticky prohlubuje a zároveň trochu naruší množství zeleně, což také není na škodu.

Nezapomínejte na to, že se krása skrývá v jednoduchosti. Proto pokud jste se rozhodli okolí altánu nebo domku vyložit dlažbou, určitě si zvolte jeden typ. Bude to působit esteticky a především jednotně a doladit to můžete i hrnkovými květinami, kterými bude chodník vedoucí k altánu olemovaný.

 

Světlo jako dekorace

Dnes jsou známé také různé světelné řetězy nebo svítilny, které s sebou přinášejí romantickou atmosféru a dokážou zútulnit jakýkoliv prostor, dokonce i váš zahradní altán nebo zahradní domek. Můžete si vybrat z různých velikostí samotných světýlek, ale také z různých délek řetězů. I díky tomu jsou vaše možnosti v dekorování neomezené.

Už samotný zahradní domek nebo zahradní altán dodá vaší zahradě šmrnc. Kromě praktických vlastností s sebou přináší i mnoho benefitů, které plně oceníte, až když je začnete užívat. Neváhejte a navštivte MůjAltán, který vám pomůže s čímkoliv. Pak je to už jen na vás …

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *