Co je příčinou bílého zákalu v bazénové vodě?

Layer-1
Ať už se v bazénové vodě ve vašem bazénu objeví jakýkoliv druh zákalu, nikdy se nejedná o příznivé znamení. V horkých letních dnech s vysokou intenzitou slunečního svitu může dojít k růstu a rozmnožování nežádoucích zelených řas, které způsobují zelený zákal bazénové vody Možná jste ale zažili i situaci, kdy se voda ve vašem bazénu zakalila a vypadala spíše jako mléko. Bílý zákal v bazénové vodě má naprosto jinou příčinu než zelený a vyžaduje také zcela jiné řešení.
 
Bílý zákal je způsobený tvrdou vodou
Zatímco v boji proti řasám a zelenému zákalu je vhodným přípravkem bazénové chemie Algicid, v boji proti bílému zákalu je řešení zcela jiné. Bílý zákal v bazénu je totiž nejčastěji způsoben zvýšenou tvrdostí vody. Konkrétně pak zvýšenou koncentrací vápenatých a hořečnatých iontů. Ty se v určitých případech mohou vysrážet a výsledkem je právě nepříjemný bílý zákal v bazénové vodě.
 
Layer-1Tvrdá voda může způsobit i mnohem více nepříjemností
Bílý zákal ale není jediným problémem, který může způsobovat vyšší tvrdost vody a zvýšená koncentrace vápenatých a hořečnatých iontů. Na bazénových stěnách a příslušenství se mohou vytvářet nepříjemné tvrdé inkrusty. Tento problém bychom tedy rozhodně neměli podcenit. A jaké je řešení?
 
Řešení nabízí bazénová chemie PWS
Naštěstí si s bílým zákalem dokáže skvěle poradit jeden ze speciálních přípravků bazénové chemie PWS. Při boji s tvrdou vodou v bazénu je totiž nejdůležitější dosáhnout buď snížení koncentrace vápenatých a hořečnatých iontů, nebo tyto ionty udržet v rozpustné formě, takže ani při jejich vyšší koncentraci nežádoucí bílý zákal bazénové vody nebo inkrusty na stěnách nevznikají. Přesně tohoto výsledku dosahuje prostředek PWS Snížení Tvrdosti. Tento přípravek bazénové chemie totiž obsahuje takové látky, které dovedou změnit strukturu nerozpustných bílých zákalů a přeměnit je na rozpustné. Pak se jich dokážete zbavit velmi snadno.
 
Kompletní nabídku bazénové chemie PWS najdete na www.eshop.techneco.eu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *