Jaký samozavlažovací truhlík vybrat?

Samozavlažovací truhlíky jsou skvělá věc pro rostliny i pro jejich pěstitele. Rostliny mají díky důmyslné konstrukci truhlíku vždy dostatek vláhy a jejich pěstiteli odpadá starost o neustálé zalévání. Víte, že samozavlažovací truhlíky mají několik podob? Poradíme vám, jak vybrat ten správný.
 
Co musí mít každý samozavlažovací truhlík
Samozavlažovací truhlíky se od těch obyčejných liší konstrukcí. Aby samozavlažovací truhlík fungoval správně, musí mít tyto součásti. Důležitým prvkem je dostatečně velký rezervoár vody. Truhlík musí mít také zalévací šachtu a prostor pro cirkulaci vzduchu. Nesmí chybět hladinoměr, podle kterého se sleduje, kolik vody se v truhlíku nachází. Truhlík by měl mít také speciální sponu. Ta zajistí, aby substrát nepropadával do prostoru zásoby vody. Nesmí chybět ani přepadový otvor, který zajišťuje bezpečný odtoku nadbytečné vody.
 
3 varianty jsou tu i pro vás
Na výrobou vysoce kvalitních samozavlažovacích truhlíků se zaměřuje společnost PLASTIA s.r.o., nabízí je ve třech různých variantách.
 
SIESTA – model pro vášnivé pěstitele
Prvním modelem je samozavlažovací truhlík SIESTA, který je určen pro vášnivé pěstitele. Truhlík má klasický design a je k mání ve čtyřech velikostech. Největší má délku100 a šířku20 cm, takže se v něm dá pěstovat třeba i více druhů květin najednou. Truhlík SIESTA má vyrovnávací nožičky, takže je možné ho umístit i na nerovný povrch.
 
siesta
 
BERGAMOT – jde i zavěsit
Druhým je praktický, úzký truhlík s hladkým povrchem BERGAMOT. Tento samozavlažovací truhlík má speciální otvory pro zavěšení pomocí řetízků, takže je vhodný i na balkony. K dostání je v tmavě a světle hnědé barvě.
 
MARETA – pro milovníky designu
Třetím do party je truhlík MARETA. Jedná se o vůbec nejoblíbenější model. Jeho plusem je, že je k dostání ve 49 barevných kombinacích, takže se hodí do každého interiéru i exteriéru. Truhlík má i otvory pro háky, je proto možné ho zavěsit na parapet či zábradlí balkonu.
 
Prohlédněte si tyto praktické pomocníky. Více najdete na www.plastia.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *