Co způsobuje zákal bazénové vody?

Zakalení bazénové vody patří k nejčastějším problémům mnoha vlastníků domácích bazénů.  Zákal se může objevit v bazénové vodě velmi rychle a zbavit se ho nebývá snadné – hlavně v případě, kdy problém přehlédneme a nepodchytíme hned v počátku. Zákal mohou způsobit nežádoucí zelené nebo hnědé řasy nebo vysoký obsah koloidních nečistot v bazénové vodě. Jak si poradit s již vzniklým zákalem?
 
poolZákal tvoří částice, které bazénová filtrace běžně nedokáže zachytit
Nejčastější příčinou zákalu bazénové vody je zvýšený výskyt koloidních nečistot ve vodě. Jedná se o miniaturní částice, rozptýlené ve vodním sloupci. Běžné kartušové filtrace nebo i pískové filtrace je nemají možnost zachytit. Tyto nečistoty se i při intenzivním filtrování bazénové vody vrací zpět do bazénu. Účinným řešením odstranění tohoto problému je spojení drobných koloidních nečistot do větších celků, které již filtrace zachytí a zpět do vody je nepustí. Jaký přípravek bazénové chemie má tyto účinky?
 
130505 Bazen_3
 
Vločkovače to dokážou!
Účinným pomocníkem v boji proti zákalu bazénové vody je Vločkovač. Jedná se o přípravek bazénové chemie, který funguje na principu změny náboje koloidních nečistot. Díky tomu umožní jejich sloučení do větších celků – vloček. S těmito vločkami si poté hravě poradí jakýkoli druh filtrace a Váš bazén bude opět čistý s křišťálově průzračnou vodou. Velmi ovšem záleží na kvalitě samotného přípravku. Pouze vločkovače s vysokým obsahem účinných látek dokážou spolehlivě shlukovat nečistoty do větších celků.
 
Shlukovače PWS jsou vyvíjeny a testovány v prvotřídních laboratořích
Bazénová chemie PWS se řadí mezi druhy bazénové chemie s největší kvalitou a účinností na našem trhu. Jedná se o produkt společnosti Techneco, která přípravky vyvíjí a testuje ve vlastní laboratoři. To platí i pro Vločkovače PWS. Ty dokážou velmi účinně spojit koloidní nečistoty ve vodě do vloček. Pro ještě vyšší účinnost můžete vločkovače použít v kombinaci se shlukovačem, který také najdete v nabídce bazénové chemie PWS.
 
bazen web
 
Kompletní nabídku bazénové chemie PWS najdete na www.eshop.techneco.eu

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *